Депутати облради ініціюють впровадження «зеленого тарифу» на електроенергію, вироблену з твердих побутових відходів

Print Friendly, PDF & Email

Серед ухвалених рішень на позачерговій сесії облради 15 листопада – звернення щодо внесення змін до законодавства України у частині впровадження «зеленого тарифу» на електроенергію, вироблену з твердих побутових відходів.

Обласні обранці адресували його до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. У документі наголошується, що «через нестачу потужностей із переробки твердих побутових відходів, утилізація сміття перетворюється на глобальну екологічну проблему. Майже в кожному населеному пункті існують труднощі з утилізацією відходів, тому органам місцевого самоврядування вкрай важливо обрати правильні пріоритети та напрямки діяльності, щоб вивести сферу поводження із відходами з кризового стану».

Депутати вважають, що одним із способів вирішення проблеми є будівництво сучасних сміттєпереробних заводів. «До Закарпатської області вже надходили інвестиційні пропозиції щодо можливої реалізації таких проєктів, але стримуючим фактором для потенційних інвесторів є відсутність у чинному законодавстві встановлених зелених тарифів на електричну енергію, вироблену з твердих побутових відходів. Виникає об’єктивна необхідність створення нормативно-правових умов щодо вдосконалення тарифної політики в електроенергетичній сфері з метою стимулювання виробництва енергії від переробки твердих побутових відходів», – йдеться у зверненні.

Обласні депутати просять розглянути можливість вирішення цього важливого питання, у частині внесення відповідних змін до законодавства України, зокрема віднесення побутових відходів до альтернативних джерел енергії та встановлення для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію внаслідок переробки побутових відходів, «зеленого тарифу».

Пресслужба Закарпатської облради