- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Депутати облради підтримали розширення транскордонного співробітництва, яке відкриває нові можливості для розвитку громад Закарпаття

В среду, 23 Ноябрь, ще дві профільні депутатські комісії вивчали проекти рішень другого пленарного засідання п’ятої сесії облради

Так, свої засідання провели: Комиссии по трансграничному сотрудничеству, развитие туризма и отдыха, яку очолює Пейтер Чаба та комісія з питань освіти, Наука, Культура, духовность, Молодежная политика, Физическая культура, виды спорта, национальные меньшинства и информационной политики, яку веде Ільдіко Орос.

Первый, депутати зосередили увагу на розгляді профільних питань, листів та матеріалів, які надійшли на їхні адреси. Відтак висловили свої думки та підтримали проекти рішень у галузі економічного розвитку краю, транскордонної співпраці, Туризм, Медицина, Культура и спорт.

Неабиякий інтерес викликав проект рішення про затвердження Програми розвитку співробітництва на 2017 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Украина), Закарпатською обласною радою (Украина) та Загальними зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Венгрия). Програмою задекларовано сприяння інвестиційному співробітництву, встановленню ділових контактів та співпраці між бізнесовими структурами, підвищенню ефективності туристично-рекреаційного потенціалу двох областей, проведенню низки культурно-мистецьких програм тощо.

Кстати, на сьогодні Закарпаття має офіційно встановлені партнерські зв’язки ще з низкою регіонів країн Європейського Союзу, в частности,: з областями Боршод-Абауй-Земплен та Гевеш, Яс-Надькун-Сольнок Угорщини, Košic′Kim и Prâšìvs′kim samovrâdnimi краями Словакии, Pìdkarpats′Kim воеводства Польши, краєм Височіна та Пардубіцьким краєм Чеської Республіки, Maramurešs′Kim и Mars′kim Сату и границ Румынии, Вуковарсько-Сремською жупанією Хорватії, Автономним краєм Воєводино Республіки Сербія, Район земле, Германия, Каунаським районним самоврядуванням та ін. Найближчим часом передбачається підписання ще ряду угод про співробітництво між регіональними органами самоврядування Закарпатської області та сусідніх держав, зокрема з Устецьким краєм ЧР та областю Бач-Кішкун Угорщини. В рамках підписаних угод розроблено і підписано уже ряд конкретних програм співпраці на 2017 год, якими передбачено здійснення комплексу заходів культурного, соціального і економічного характеру.

Крім того партнерські зв’язки встановлено також на рівні майже 100 територіальних громад міст і районів, сіл і селищ, установ та організацій Закарпаття з відповідними громадами та установами сусідніх регіонів Румунії, Венгрия, Словакия, Польша, а також Чехії, Австрия, Німеччини та інших країн. І ця робота продовжується.

Тож депутати підтримали проект рішення без запитань, оскільки транскордонне співробітництво, они, відкриває нові можливості для розвитку громад і територій та є найефективнішою силою європейської інтеграції та об’єднання людей.

Уважно підійшли обидві комісії до проектів рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 года. Коли зайшлося про програму «Турбота», члени комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації внесли критичне зауваження ще більш спростити механізм надання матеріальної допомоги на лікування важкохворим закарпатцям.

Процедура на сьогодні все ще справді складна і її однозначно необхідно спростити, оскільки мова про наших людей, для яких це часто шанс вилікуватися, — наголосив присутній на засіданні комісії виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто.

Обговорюючи проект рішення про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2017 год, члени обох комісій цікавилися, чи мають змогу туристи придбати такі книги в книгарнях та кіосках краю. Розробники проекту пояснили, що ці книги йдуть в бібліотечні заклади та офіційні установи. Комісія з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації внесла пропозицію електронну версію книг зберігати в облдержадміністрації, а комісія з питань освіти, Наука, Культура, духовность — вести також пошук реабілітованих закарпатців, які були вигнані в концтабори без наявності підтверджуючих документів.

Розглянули комісії низку проектів з питань майна та раціонального використання надр. Відтак усі зауваження і доповнення депутатів будуть враховані та опрацьовані розробниками проектів.

Прес-служба Закарпатської облради