Депутати облради просять прискорити відкриття нового пункту пропуску «Лубня  – Волосате»

Print Friendly, PDF & Email

Учора, 28 липня, у ході пленарного засідання 7-ї сесії обласної ради депутати схвалили рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо відкриття пункту пропуску «Лубня (Україна) – Волосате (Республіка Польща)», яке скерували до вищих органів влади та народних депутатів від Закарпатської області.

У документі йдеться, що відкриття пункту пропуску «Лубня-Волосате» у першу чергу важливе з точки зору розвитку туризму та дотримання сучасного курсу Європейського Союзу у напрямку «Зеленої Європи».

Це питання вкрай актуальне з огляду на спільну заяву Президентів України та Польщі про спільний контроль на кордоні та лібералізацію прикордонного співробітництва, а також з огляду на багаторічну спільну історичну спадщину. Адже міжнародне міжрегіональне співробітництво є не тільки ключовим напрямом європейської інтеграції, але й важливим чинником економічного розвитку.

У зверненні, зокрема наголошується, що як мешканцям українського Закарпаття, так і жителям Підкарпатського і Люблінського воєводств Польщі доводиться долати великі відстані для здійснення гостьових поїздок чи з метою ведення бізнесу, чи в туристичних цілях.

Відтак, депутати Закарпатської обласної ради просять активізувати на рівні держави та уряду процес підписання міжурядової двосторонньої угоди про відкриття  пункту пропуску «Лубня – Волосате», а також порушити під час засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва – важливе для закарпатської громади та українського суспільства в цілому питання функціонування пункту пропуску «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні.

Пресслужба Закарпатської обласної ради