24 лютого 2020

Депутати облради просять уряд негайно передбачити на цей рік 25 млн грн для завершення будівництва стратегічного мосту на Закарпатті

середа, 30 серпня 2017, 11:11

Зволікання із завершенням будівництва мосту може призвести до втрати сполучення на автодорозі Мукачево – Рахів – Рогатин – Львів та залишити без автомобільного сполучення з обласним центром  Рахівський та значну частину Тячівського районів.

На розгляд 8-ої сесії облради вноситься проект рішення «Про Звернення депутатів Закарпатської обласної ради щодо фінансування завершення будівництва мосту в смт Буштино Тячівського району».

В документі зазначається: «Ми, депутати обласної ради, в черговий раз звертаємось до вас через стурбованість ситуацією, що склалася в області у сфері дорожнього господарства.

Вкрай незадовільний стан доріг створює значні незручності для мешканців краю, туристів з України та із-за закордону, гостей і ділових партнерів Закарпаття, погіршення стану автомобільних доріг негативно впливає на безпеку дорожнього руху та призводить до зростання аварійності на автошляхах області,  зумовлює зростання соціальної напруги серед населення, що все частіше вдається до таких радикальних способів вияву невдоволення, як перекриття автомагістралей.

Роками залишаються незавершеними роботи на десятках повеневих об’єктів, що несе загрозу руйнування автомобільних доріг та захисних споруд  і мостових переходів при найближчому стихійному піднятті рівня високих вод.

Обласною радою та облдержадміністрацією вже неодноразово перед Урядом, Міністерством інфраструктури України та Державним агентством автомобільних доріг Українипорушувалося питання необхідності завершення розпочатого ще у 2007 році, за рахунок коштів капітальних вкладень, будівництва мосту на км 90+227 по автомобільній дорозі Н-09 Мукачево – Рахів –  Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів  в смт Буштино протяжністю 169 м, готовність якого складає майже 90 відсотків.

У 2014 році постановою Кабінету Міністрів України  від 4 червня 2014 року № 169 було передбачено видатки із державного бюджету у сумі 13188,9 тис. грн на капітальний ремонт мостового переходу на автомобільній дорозі Мукачево – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів (через м. Рахів), км 90+227, проте фінансування не було здійснено. За попередніми розрахунками для його завершення необхідні кошти в обсязі 25,0 млн. гривень.

Зволікання із завершенням будівництва мосту може призвести до втрати сполучення на автодорозі Мукачево – Рахів – Рогатин – Львів та залишити без автомобільного сполучення з обласним центром  Рахівський та значну частину Тячівського районів.

Пропозиції про включення мосту до плану робіт, у тому числі і на 2017 рік, які щорічно надавалися Службою автомобільних  доріг у Закарпатській області, залишені без реагування.

Виходячи з наведеного, просимо негайно втрутитися у ситуацію та передбачити фінансування у сумі 25,0 млн. грн на 2017 рік для завершення зазначеного мосту в смт Буштино», – наголошується в документі.

Прес-служба Закарпатської облрадиНа головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору