08 грудня 2021

Депутати облради просять відновити габаритно-ваговий контроль на дорогах Закарпаття

Понеділок, 27 липня 2020, 15:44

Про це йдеться у рішенні облради «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо негайного відновлення габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах області», яке адресоване до Міністерства інфраструктури України.

У документі наголошується, що за рахунок державного дорожнього фонду та місцевих бюджетів на території області забезпечується проведення робіт із реконструкції, капітального і поточного середнього ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг.

У зверненні серед іншого, зазначається, що відповідно до чинного законодавства з 1 червня 2020 року введено обмеження руху великовагових транспортних засобів дорогами загального користування області.

На території області відповідно до повноважень управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області забезпечує габаритно-ваговий контроль за перевезенням вантажів великоваговим транспортом, використовуючи для цього три пересувні габаритно-вагові комплекси.

Однак у 2020 році контроль за габаритно-ваговими параметрами транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування області згаданим управлінням не здійснюється. Зазначене зумовлено тим, що габаритно-вагові комплекси, згідно із вимогами Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, з січня 2020 року перебувають на періодичному проведенні повірки (метрологічній атестації) такого обладнання.

Тим самим не забезпечується виконання вимог низки законодавчих актів, що регулюють питання збереження автодоріг загального користування та габаритно-вагового контролю за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. Також є передумови вважати, що деякі водії великогабаритних транспортних засобів, знаючи про цю ситуацію, відчуваючи безкарність, здійснюють перевезення вантажів, вагові параметри яких значно перевищують нормативні.

Внаслідок цього інтенсивними темпами руйнується дорожнє покриття доріг, порушники законодавства у цій сфері не притягаються до відповідальності, до державного дорожнього фонду не надходять кошти за сплату штрафних санкцій тощо.

«Враховуючи зазначене вище, просимо доручити Державній службі України з безпеки на наземному транспорті вжити вичерпних заходів із прискорення проведення періодичної повірки пересувних габаритно-вагових комплексів та негайного відновлення проведення управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області дієвого контролю за габаритно-ваговими параметрами транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування області», – акцентують депутати облради.

P.S. Станом на сьогодні один габаритно-ваговий комплекс уже повернуто на Закарпаття.

Отже, депутатські звернення – дієвий механізм вирішення актуальних питань краю.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору