Депутати облради схвалили Програму підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Закарпатської області на 2019 – 2021 роки

Print Friendly, PDF & Email

На 13-й сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Програму  підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб  місцевого самоврядування Закарпатської області на 2019 – 2021 роки».

Як зазначається в документі, досвід свідчить про значну проблему якості потенціалу управлінців і посадовців Закарпатської області та потребу у підвищенні їхньої компетентності й професіоналізму через систему підвищення кваліфікації  відповідно до вимог сьогодення та  відповідно до законів України «Про державну службу» і «Про службу в органах місцевого самоврядування».

В сучасних умовах державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні отримати знання з питань реформування місцевого самоврядування (особливості об’єднання громад, ресурсного  та фінансового забезпечення об’єднаних громад тощо), отримання міжнародної технічної допомоги (написання та подання  аплікаційних заявок на конкурси, підготовка та оформлення заявок на отримання грантового фінансування) і вміння застосувати їх у своїй практичній роботі. Ефективність державного управління передусім залежить від професійного розвитку фахівців, які здійснюють управлінські функції. Цей розвиток визначається системою професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Мета Програми – організація освітніх заходів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в системі професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад з урахуванням  кращих світових практик та вітчизняних традицій, підвищення рівня професіоналізму та культури  персоналу органів влади, здатності компетентно і відповідально виконувати управлінські функції, впроваджувати новітні соціальні технології, сприяти інноваційним процесам у державі.

Фінансування видатків буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету в межах асигнувань, передбачених в обласному бюджеті у відповідному бюджетному періоді та інших джерел, не заборонених законодавством.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, – 3000,0 тис  гривень.

Прес-служба Закарпатської облради