Депутати облради вивчатимуть питання про створення на Закарпатті нових об’єктів природно-заповідного фонду

Профільна комісія з питань екології та використання природних ресурсів Закарпатської обласної ради, яку очолює Оксана Біров розглядатиме проєкт рішення «Про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення», який підготував департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

У документі йдеться про оголошення об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення – пралісову пам’ятку природи «Природні ліси Березівського лісництва», пралісову пам’ятку природи «Праліс та квазіпраліси Вишківського лісництва», пралісову пам’ятку природи «Природні ліси Нижньобистрівського лісництва», без вилучення площ від землекористувача – державного підприємства «Хустське лісове дослідне господарство».

У пояснювальній записці зазначається, що торік представники WWF України спільно з працівниками державного підприємства «Хустське лісове дослідне господарство» провели дослідження щодо належності лісових територій підприємства до пралісів, квазіпралісів та природних лісів на площі 223,3 га. Відтак спеціалістами підготовлено висновок та проведено відповідні погоджувальні процедури.

Фахівці департаменту зазначають, що проєкт рішення передбачає створення/оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, що є виконанням основних засад державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища на місцевому рівні.

Серед очікуваних результатів реалізації проєкту рішення – забезпечення чинного законодавства в частині охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття області, а також розвиток природно-заповідного фонду на регіональному рівні.

За результатами вивчення питання, постійна комісія цей проєкт рекомендуватиме на розгляд у сесійній залі.

Пресслужба облради

(Фото із архіву пресслужби)