- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Депутати облради – «за» відновлення у структурі ГУ Нацполіції у Закарпатській області відділ боротьби із незаконним обігом наркотичних речовин

Враховуючи суспільну значимість та звернення громадськості краю, обласна рада у ході другого пленарного засідання п’ятої сесії ухвалила рішення «Про Звернення Закарпатської обласної  ради  щодо  відновлення  у структурі  Головного управління Національної поліції у Закарпатській області  відділу боротьби із незаконним обігом наркотичних речовин»   та направила його   Генеральному прокурору України Ю. В. Луценку, Голові Служби безпеки України В. С. Грицаку, Міністру внутрішніх справ України  А. Б. Авакову.

У зверненні зазначається, що запорукою сильної України є здорова нація. Однією з перешкод розвитку суспільства є вживання наркотичних засобів. Вкрай загрозливою є ситуація із незаконним розповсюдженням наркотиків також і у нашому краї.

«До нас, депутатів обласної ради,- далі йдеться в документі, –  звертається велика кількість батьків, представників педагогічних колективів загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів, небайдужих громадян, глибоко занепокоєних поширенням наркотичних речовим серед молоді. Із звернень громадян стає зрозумілим, що наркотичні препарати стали легкодоступними, їх безперешкодно можна придбати не тільки в закритих закладах, нічних клубах, але і в навчальних закладах, на вулицях наших міст і сіл.

Вживання наркотичних речовин призводить до погіршення здоров’я населення краю і підвищення рівня захворюваності на особливо небезпечні хвороби, зокрема на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз, а також до загострення соціальних проблем (жорстоке та недбале ставлення до дітей, збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, нещасних випадків на виробництві, зниження продуктивності праці).

Вважаємо, що однією з основних причин втрати контролю над поширенням наркотиків у області є реформування правоохоронних органів, що затягнувся у часі.

Так, постановою Кабінету Міністрів України № 886  створено Департамент протидії наркозлочинності як міжрегіонального територіального органу Національної поліції. Наразі в складі департаменту створені 10 регіональних управлінь. В зв’язку з тим, що Управління з обслуговування Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської області розташоване у місті Львів та за відсутності належної кількості кваліфікованих працівників у  структурі  Головного управління Національної поліції Закарпатської області, проблема з розповсюдження наркотиків у краї вийшла з під контролю та набула загрозливих масштабів». .

Тож, крайові парламентарі звернулися до керівників силових відомств з проханням взяти ситуацію під свій контроль та відновити у структурі Головного управління Національної поліції у Закарпатській області відділ боротьби із незаконним обігом наркотичних речовин, який був ліквідований в рамках реформування правоохоронних органів.

Прес-служба Закарпатської облради