Депутати облради затвердили План заходів профілактики йодної недостатності серед закарпатців на 2021-2025 роки

Print Friendly, PDF & Email

Відповідне рішення депутатський корпус прийняв, учора 23 вересня, на третьому пленарному засіданні третьої сесії облради.

У документі йдеться, що в області спостерігається поширеність захворювань щитоподібної залози. Це зумовлено тим, що особливо гірські та передгірні території, належать до регіонів iз вираженим дефіцитом йоду у навколишньому середовищі. Недостатнє його надходження з їжею та водою порушує функцію щитоподібної залози.

В організації заходів з профілактики йододефіциту в Закарпатті запропоновано використати результати регіональних наукових досліджень та досвід Швейцарії, де на законодавчому рівні проводиться профілактика йододефіциту шляхом використання йодованої солі вже понад 50 років.

Відповідно до Плану необхідно:

забезпечити наявність йодованої солі в закладах оптової та роздрібної торгівлі харчовими продуктами; забезпечити використання виключно йодованої солі на підприємствах, установах та організаціях, що займаються хлібопекарським виробництвом на території області, надають послуги громадського харчування, зокрема в закладах освіти, охорони здоров’я, та соціального захисту (через створення системи попереднього замовлення); вжити заходів із упровадження використання йодованої солі у приготуванні кормів для свійських тварин на території області (фермерські господарства).

Важливим у цьому процесі є проведення інформаційних кампаній серед закладів охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та громадськості області з питань необхідності профілактики йододефіцитних захворювань, у тому числі серед груп ризику (вагітні жінки, діти, підлітки).

Пресслужба Закарпатської облради