Депутати Закарпатської облради прийняли звернення до вищих органів державної влади

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 19 січня 2021 року, відбулася  позачергова сесія  Закарпатської облради VІІІ скликання. Депутати зібрались на засідання,  аби підтримати жителів краю  і висловити свою позицію щодо підняття тарифів на енергоносії. До них долучився і народний депутат України Михайло Лаба та голова ОДА Анатолій Полосков, керівники правоохоронних органів області.

Після консультацій у фракціях, у залі засідань зареєструвалось  45 депутатів.

 У своєму виступі голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров  наголосив, що Закарпатська обласна рада, яка є представницьким органом територіальних громад області, у межах своїх повноважень, має висловити позицію з приводу питань, які турбують громадськість: «На порядку денному позачергової сесії – вкрай важливе для кожної родини соціально значуще питання – вартість газу, ціна на електроенергію та інші тарифи. А тому мною було видано відповідне розпорядження про скликання позачергового засідання ради, аби обговорити проблему тарифної і цінової політики у сферах енергетики та комунальних послуг», – зазначив Олексій Петров.

Голова ради  також зазначив, що Президент України відреагував належним чином  на  рішення про підвищення тарифів для населення і заявив, що в умовах карантинних обмежень це є  неприпустимим і обов’язково має бути змінено на користь людей. Тому Президент дав відповідні доручення, в результаті чого Уряд на позачерговому засіданні 18.01.2021 ухвалив рішення про зниження цін на газ для українців.

Враховуючи важливість питання, на засідання  були запрошені також представники відповідних субʼєктів господарювання обласних товариств: «Закарпатгаз», «Закарпатгаззбут», «Закарпаттяенергозбут». Серед них –  заступник директора Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» Олександр Голуб, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Закарпатгаззбут» Вікторія Томинець, директор ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець. З трибуни виступив і відповів на всі поставлені запитання Олександр Голуб. Йшлося про тарифну  і цінову політику у сферах енергетики та комунальних послуг в області.

Найбільш активну участь в обговоренні виступу представника «Закарпатгазу» взяли: Віктор Русин, Мирослав Білецький, Юдіта Петеї, Петро Добромільський та Іван Чубирко.

Заступник керівника апарату обласної ради Юрій Гузинець зачитав узгоджений текст Звернення, у якому відображена спільна позиція крайових парламентарів  з обговорюваного питання.     

У підсумку «за» Звернення проголосували одноголосно усі присутні на засіданні 45 депутатів.

Відео засідання позачергової сесії Закарпатської облради мали змогу дивитися у прямому ефірі усі жителі краю. Запис трансляції – можна переглянути за посиланням. https://youtu.be/yxPlmQadJHA

Пресслужба облради