Депутати Закарпатської облради відвідали Тячівщину

Print Friendly, PDF & Email

У п’ятницю, 26 лютого, заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман разом  з керуючою справами облради Мирославою Ливч, депутатами облради – Федором Шандором, Іваном Синетарем, з робочою поїздкою відвідали Тячівський район.

Насамперед, на запрошення голови Тячівської районної ради Юрія Берінде узяли участь у роботі сесії райради. Звертаючись до депутатів, Денис Миколайович, переказав вітання від голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова, побажав депутатському корпусу райради плідної роботи та прийняття виважених рішень. Відмітив позитивну практику райради – залучення громадян до обговорення питань, що турбують жителів району та запевнив у взаємодії депутатських корпусів Тячівської районної та Закарпатської обласної рад. Посадовець запросив усіх бажаючих відвідати тематичний семінар, організований облрадою для територіальних громад Тячівщини, який у цей день відбувався на базі райради.

Відтак,  Денис Ман разом із колегами-депутатами облради взяли участь у семінарі, що вже проводився у чотирьох районах області, у рамках тренінгів із підготовки кваліфікованих проєктних менеджерів у краї.

Представники 10 територіальних громад Тячівського району мали можливість довідатися про особливості участі у внутрішніх конкурсах та міжнародних донорських програмах,  про які розповіли фахівці Агенцій регіонального розвитку Закарпатської області та  Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» .

У вступному слові  Денис Миколайович, серед іншого зазначив, що головне завдання заходу  – допомогти тячівським громадам підвищити свою інституційну спроможність та  готовність отримувати кошти державного бюджету та міжнародної технічної допомоги. Наголосив, що до кінця тижня триває прийом заявок на участь у конкурсному відборі проєктів ДФРР, розповів про основні правила щодо участі у конкурсі карпатських ініціатив та в інших цікавих і корисних проєктах. Та запевнив у максимальній підтримці тергромад з боку обласної ради. «Основна мета проведення таких семінарів – 64 проєкти для територіальних громад нашого краю», – резюмував він.

Іван Синетар наголосив, що насамперед потрібно звернути увагу на проекти розвитку туризму та промо місцевих унікальних продуктів, адже  «більшість громад району мають непогану базу для створення власних бренд-продуктів, наповнення їх змістом, збереження традицій та унікальності…»

Мирослава Ливч  зазначила, що набуті знання під час семінару, учасники зможуть перетворити в успішні ідеї та проєкти, а для цього потрібно добре розуміти «родзинки» своєї території та вміло використовувати  механізми комунікації із органами державної влади. А Федір Шандор висловив готовність у наданні консультацій щодо розвитку туризму та  промоцій  району.

Традиційно спеціалісти Агенцій розповіли про складові проєктної пропозиції та успішні приклади проектної діяльності, про проекти із розвитку туризму у громаді, промоцію місцевого унікального продукту, а також про кейси транскордонних проєктів. А у відео-презентації від Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» йшлося про грантові можливості для громад від цієї інституції.

У ході семінару наголошувалося на необхідності відновлення роботи Тячівської районної Агенції регіонального розвитку. Окрім того, учасники семінару запитували, чи планують Агенції облради продовжити такі навчання у більш детальному форматі та висловили побажання щодо  організації  окремої інституції (школи), де могли б усі бажаючі навчатися тонкощам проектного менеджменту.
Підбиваючи підсумки семінару Денис Ман, окреслив можливі шляхи відновлення роботи районної Агенції регіонального розвитку, яка б змогла на місці допомагати громадам.

Уже традиційно учасники зустрічі мали можливість поспілкуватися у неформальній обстановці, задати свої питання та отримати відповіді на них.

Пресслужба облради