07 липня 2020

Депутати Закарпатської обласної ради прийняли бюджет на 2019 рік

четвер, 13 грудня 2018, 16:59

У четвер, 13 грудня, під головування Михайла Рівіса відбулося пленарне засідання 13-ої сесії облради сьомого скликання. У президії також присутні: голова ОДА Геннадій Москаль та заступники голови облради – Йосип Борто і Петро Грицик.

Участь у засіданні взяли дипломати, голови райрад та РДА, міські голови, керівники правоохоронних і контролюючих органів, військового  комісаріату, окремих департаментів і управлінь ОДА, установ та організацій області, а також представники ЗМІ та громадськість.

Головуючий традиційно із великою шаною оголосив  хвилину мовчання в пам’ять про полеглих Героїв Революції Гідності та загиблих у війні на Сході країни. Далі закликав колег-депутатів  з нагоди прийдешнього Дня Святого Миколая підтримати обездолених і навідатися в дитячі будинки, сиротинці, де найбільше чекають на свято.

- Украй важливо підтримати сім’ї воїнів-закарпатців, які загинули на Сході країни та родини полеглих Героїв Революції Гідності, – зазначив Михайло Рівіс і додав. - Особисто вдячний кожному з вас за активну участь у добрих справах милосердя.

З нагоди Дня місцевого самоврядування, яке відзначили самоврядці  7 грудня, Михайло Рівіс разом з Геннадієм Москалем під оплески залу привітали депутатів, працівників рад самоврядних громад із святом, окремим вручили  відзнаки.

Так, за активну депутатську діяльність, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток краю, високий професіоналізм, сумлінну  працю та з нагоди Дня місцевого самоврядування нагороджено спільною відзнакою обласної ради і обласної державної адміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття»: Ірину Мацепуру, Йожефа Баторі,  Олексія Баранюка. Почесною  Грамотою ОДА відзначено: Івана Кураха, Володимира Шимоню. Почесною грамотою облради: Наталію Костелебу-Веремчук, Дениса Мана, Чаба Пейтера. Почесною грамотою та цінним подарунком відзначено Михайла Кіш, Володимира Шимоню, Володимира Паульо, Василя Якубця.

Далі Михайло Рівіс коротко інформував про роботу у міжсесійний період, в часі якого проведено низку важливих зустрічей та перемовин щодо розв’язання важливих питань життєдіяльності області. Та наголосив на тому, що на президії голова постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Віктор Русинзініціював заслухати  інформацію про ситуацію в області щодо процедури розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією та прийняти з цього питання  відповідне звернення до уряду та ДФС, яке відтак і було активно обговорено в залі з участю представника громадської організації з питань автомобілів на єврономерах Юрія Качура. У підсумку – депутати ухвалили рішення скерувати відповідне звернення до уряду.

У ході сесії депутати вносили цікаві пропозиції, ініціативи, ділились наболілим. Так, Андрій Шекета розповів історію двох братів з Великоберезнянщини. Якось молодший приїхавши в Ужгород на підзаробіток. Та  воєнкоми, нібито, забрали його  з вокзалу, відібрали телефон і налякана родина, не знала, де його шукати. Хоча жодних повісток не надходили і хлопець ніколи не відмовлявся від служби в армії.  На сьогодні він  служить,  але депутата стривожив формат роботи військкомату з жителями краю.

Олександр Ледида порушив питання про введення урядом Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, які надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), відповідно до якого лише одиниці готелів Закарпаття зможуть працювати. «І це в час, коли закарпатці цілими родинами виїжджають на заробітки в чужі країни», – наголосив обранець. Звернув увагу і на найвищу ціну на газ для жителів нашого краю, яка на 44% вища за тарифи центрального опалення у великих містах.

Петро Добромільський зосередив увагу колег на наданні субсидій, забезпечення медикаментами та паливними дровами населення, високі ціни на дрова паливні. Геннадій Москаль у свою чергу сказав, що насправді ціни держлісгоспи залишили на попередньому рівні,  але  коливаються в залежності від доставки, оскільки пальне коштує недешево.

Денис Ман вніс пропозицію  оголосити 2019 рік – Роком розвитку  інфраструктури у сфері туризму. Його колега по фракції Іван Куцина розповів про те, що «Закарпаттяобленерго» та «Закарпатгаз» не збільшують потужності, які необхідні для розвитку бізнесу та перешкоджають його роботі. Андрій Андріїв вніс пропозицію звернутись до керівництва ДП «МА Бориспіль» про передачу рухомого майна аеропорту «Ужгород». Також Андрій Андріїв, Петро Грицик та Олексій Баранюк просили звернутися до Міносвіти і науки України  про передачу у міську власність Ужгорода  другої половини дитсадка «Ласточка», яку сьогодні використовує УжНУ.

Далі головуючий озвучив депутатські запити.  Так, Денис Ман звернувся із проханням розробити пілотний проект зі збереження карпатської бджоли  на території Міжгірського району та виділити кошти з обласного бюджету у 2019 році для його реалізації в рамках обласної профільної програми (розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва на 2016-2020 рр.) Інший запит Дениса Миколайовича стосувався  передачі приміщення аптеки № 71  у с. Тур’ї Ремети Перечинського району в оренду місцевій дитячій музичній школі.

Інгрід Туріс клопотала про закупівлю медобладнання для  оздоровлення воїнів у Мукачівському госпіталю, а також про сприяння у виділенні приміщення для здійснення своєї діяльності клубу угорсько-мовних пенсіонерів «Життя рокам».

Михайло Бойчук порушив питанням стосовно незгоди місцевих жителів с.Нижня Апша із рішенням Хустського райсуду, який дозволив випустити підозрюваного у жорстокому вбивстві свого однокласника з-під варти під домашній арешт. Тепер люди  перекривають трасу Мукачево – Рогатин, вимагаючи апеляцію. Геннадій Москаль відразу скерував прохання депутата подати на апеляцію до присутнього прокурора області.

Петро Добромільський просив включити у протипаводкові заходи відповідної Комплексної програми Іршавщину в цілому та відновлення дамби в урочищі «Заріно», що в   м. Іршаві. Оскільки Іршавщина  регулярно потерпає від великої води. Також вніс ініціативу забезпечити онлайн-трансляцію пленарних засідань облради, яку підтримали обранці.

Відтак депутати майже одноголосно схвалили Звіт голови  Закарпатської обласної ради  та блочним голосуванням підтримали  нові програми на 2019 рік,  внесли зміни до діючих.

Жваво обговоривши  обласний бюджет на 2019 рік, внесли  корективи, висловили побажання. Серед яких – ініціатива Петра Добромільського: «вирішення питань фінансування всіх  інфраструктурних об’єктів краю  у міжсесійних період  узгоджувати із профільною комісією». Були й інші слушні пропозиції.

У підсумку депутати затвердили обласний бюджет на 2019 рік  та низку звернень до вищих органів державної влади.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору