Депутати Закарпатської облради просять МОЗ України забезпечити дитсадок «Ластовічка» додатковими приміщеннями

Print Friendly, PDF & Email

На 13-й сесії облради депутати ухвалили рішення “Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо забезпечення ДНЗ № 21 «Ластовічка» Ужгородської міської ради  додатковими приміщеннями», яке направили до Міністерства освіти і науки України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет». «За» – проголосували 53 депутати.

У документі зазначається, що до обласних обранців надходять численні звернення жителів міста Ужгород, які стурбовані ситуацією із влаштуванням діточок до ДНЗ №21 «Ластовічка» Ужгородської міської ради (м. Ужгород, вул. Марії Заньковецької, 87А). Цей дошкільний навчальний заклад розміщений у густонаселеному мікрорайоні обласного центру і до нього, як засвідчують дані електронної черги, зареєстровано чи не найбільше звернень від батьків-ужгородців.

Слід зазначити, що на початку 1990-х років відомчий на той час дитячий навчальний заклад №21 заводу «Турбогаз» складався із двох однакових корпусів на 240 місць та був із самого початку запроектований як навчальний заклад для дітей. Садок успішно функціонував більше року у двох корпусах. Згодом 2-й корпус ДНЗ №21 «Ластовічка», який знаходиться за адресою м. Ужгород, вул. Марії Заньковецької, 89А, передали у користування Інституту інформатики, економіки і права, який в подальшому реорганізувався у Закарпатський державний університет, а згодом був об’єднаний з Ужгородським національним університетом.

«На сьогодні, – далі йдеться у зверненні, – будівля належить до комунальної власності територіальної громади Ужгорода, але перебуває на балансі Ужгородського національного університету, який, на думку жителів міста, неефективно використовує вказане майно.

Відповідно до частини 2 статті 70 Закону України «Про вищу освіту», майно закріплюється за державним або комунальним вищим навчальним закладом на праві господарського відання і не може бути предметом застави, а також не підлягає вилученню або передачі у власність юридичним і фізичним особам без згоди засновників вищого навчального закладу та вищого колегіального органу самоврядування вищого навчального закладу.

На підставі вищенаведеного просимо розглянути питання про можливість передачі об’єкта у місті Ужгород по вул. Марії Заньковецької, 89А належному власнику майна з метою ефективного використання такого майна територіальною громадою міста у встановленому законодавством порядку» – йдеться у зверненні крайових депутатів.

Прес-служба Закарпатської облради