06 грудня 2021

Депутати Закарпатської облради просять уряд невідкладно вжити заходів для забезпечення фінансування робіт з ремонту автодоріг в області за рахунок митного експерименту

Вівторок, 31 липня 2018, 11:13

Для покращення дорожньої інфраструктури, економічного і соціального розвитку нашого краю та враховуючи  численні звернення його територіальних громад і  громадськості, на першому пленарному засіданні 12 сесії ухвалено  рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо невідкладного  фінансування  робіт  із ремонту автодоріг області  за  рахунок  митного  експерименту», яке направлено до Кабінету Міністрів України.

У Зверненні наголошується, що депутати  Закарпатської обласної ради, як і вся виконавча та самоврядна  гілки влади,  вкрай стурбовані ситуацією, що склалася у регіоні у дорожній галузі. Зокрема, значно погіршився стан мережі автомобільних доріг, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху. Основною причиною руйнування автомобільних доріг є недостатнє фінансування, що унеможливлює проведення ремонтів дорожнього покриття.

«Упродовж останніх років, – далі йдеться в документі, –  облдержадміністрацією та обласною радою неодноразово надсилалися звернення  до центральних органів влади щодо збільшення фінансування на  автомобільні дороги загального  користування державного значення. На пріоритетності ремонту цих доріг та сприянні  у виділенні необхідних коштів для розбудови всієї дорожньої інфраструктури Закарпаття наголошували і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, і Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час робочих поїздок до області навесні цього року. Зокрема, Прем’єр-міністр України запевнив, що «максимально сприятиме у виділенні необхідних коштів, у т.ч. перерахувань з митниці, оскільки питання розбудови доріг в Україні – першочергове завдання Уряду».

Такі заяви високопосадовців вселяють надію на поліпшення стану автомобільних  доріг та спонукають до проведення  якісних  заходів із їх розбудови.

Однак, за інформацією Державної казначейської служби України за результатами першого півріччя  2018 року до спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області повинні були надійти кошти поквартальної компенсації з державного дорожнього фонду у сумі 101 434 079,0 гривень. Сума компенсації визначена відповідно до формули, зазначеної в пункті 6 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 р. №726 (із змінами та доповненнями). Однак, за станом на 26.07.2018 року кошти не надходили, що унеможливлює своєчасне проведення робіт із ремонту автомобільних доріг області».

То ж з огляду на зазначене,  а також, враховуючи стратегічно важливе значення дорожньої інфраструктури  Закарпаття, як візитівки до чотирьох європейських країн,  депутати облради просять  невідкладно вжити заходів щодо розв’язання порушеного питання.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору