01 Март 2021

  • Поздравления


    Олексій Петров

    Глава Совета Закарпатской области
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Депутати Закарпатської облради просять виділити з Держбюджету кошти на фінансування операцій із вживляння систем імплантаційного слухопротезування дітям з вадами слуху

Пятница, 22 Декабрь 2017, 10:57

На другому пленарному засіданні дев’ятої сесії обласної ради VІІ скликання крайові парламентарі прийняли звернення щодо виконання програм централізованого забезпечення кохлеарними імплантами, адресоване Міністерству охорони здоров’я України.

Ініціатор зверненняпостійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та президія обласної ради. Цьому передувало звернення мешканців краю щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням дітей кохлеарними імплантатами.

Так, у документі наголошується: «Мы, Депутаты Совета Закарпатской областной, глибоко занепокоєні ситуацією, яка склалась в області із наданням медичної допомоги з якісної корекції слуху шляхом проведення кохлеарної імплантації глухим дітям.

Кохлеарна імплантація – єдиний ефективний метод комплексної реабілітації людей з глибоким порушенням слуху, передусім дітей. Велике значення для результативності протезування, особливо у дітей, має вік: чим раніше проведена операція, тим вищий ступінь відновлення слуху та розвитку мовних навичок. Своєчасне проведення операції із вживлення систем кохлеарної імплантації дозволяє розвинути у дитини слух до рівня її нормально чуючих однолітків, що дає можливість у подальшому відвідувати дитячий садок, навчатися у звичайній школі, отримувати вищу та професійну освіту, и т.д..

Слід зауважити, що за рахунок коштів державного бюджету у поточному році в Закарпатській області слухопротезовано одну дитину. В 2016 році – жодної, в 2015 році – 2 Baby. В целом, начиная с 2004 року слухопротезовано 37 дітей в області.

На сьогодні у черзі для проведення кохлеарної імплантації в ДУ «Інститут отоларингології ім. Проф. AT. C. Коломійченка НАМН України» перебуває 21 дитина із Закарпатської області.

Враховуючи наведене вище, просимо виділити з державного бюджету на 2018 рік кошти на фінансування операцій із вживляння систем імплантаційного слухопротезування дітям з вадами слуху в Закарпатській області», — йдеться у депутатському зверненні.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх