15 жовтня 2019

Депутати Закарпатської облради просять законодавчо врегулювати перерахунок пенсій колишнім державним службовцям і посадовим особам органів місцевого самоврядування

понеділок, 7 жовтня 2019, 11:43

У ході роботи пленарного засідання 16-ої сесії облради депутати прийняли рішення «Про Звернення обласної ради щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування», адресоване Верховній Раді України.

У документі зазначається, що обласні обранці занепокоєні ситуацією, яка склалася у сфері пенсійного забезпечення колишніх державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, які вийшли на пенсію до 1 травня 2016 року та яким пенсія була призначена за нормами ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723.
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України від 2. 03.2015 р. № 213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачено, що у разі неприйняття до 1 січня 2015 року закону щодо призначення пенсій, у т.ч. спеціальних, на загальних підставах із 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне утримання) призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу» та інших законів.

Далі у Зверненні йдеться про те, що згідно з п.2 розділу XI Закону України «Про державну службу» від 10.12. 2015 року № 889-УШ втратив чинність Закон № 3723, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 та 12 цього розділу (державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади держслужби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців та осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби).
У зв’язку з цим склалась ситуація несправедливого та дискримінаційного ставлення до тих державних службовців, яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723.

Державним службовцям зазначеної категорії, що 25-35 років і більше працювали в органах державної влади та місцевого самоврядування, переважна більшість яких отримувала мізерну (1,5-3,0 тис грн) заробітну плату, яка не підвищувалася з 2008 до 2016 року, держава гарантувала вищий в порівнянні з іншими категоріями пенсіонерів порядок визначення розміру пенсії (90-70 відсотків від заробітної плати) та подальший її перерахунок у разі підвищення заробітної плати.

У зв’язку зі змінами законодавства ці державні службовці втратили таку надію та право на перерахунок пенсії і, незважаючи на значно більший стаж державної служби, отримують пенсію у значно меншому розмірі від тих державних службовців, яким пенсію призначено після 1 травня 2016 року.
Ст. 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини й громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

«Враховуючи викладене, з метою дотримання принципу справедливості та відновлення законного права зазначених колишніх державних службовців на рівнозначний підхід до визначення розміру пенсії, звертаємось до Верховної Ради України з проханням розглянути питання щодо законодавчого урегулювання перерахунків пенсій, які призначені до 1 травня 2016 року відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723», ‒наголошується в документі.

Виконавчий апарат облради