Для ромського населення планують створити гуманітарний хаб

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатській ОВА за участі керівництва області відбулася зустріч делегатів словацького уряду з представниками ромської громади.
 
Розпочинаючи міжнародну зустріч, заступник голови Закарпатської облради Андріана Сушко подякувала словацькому уряду за надану Україні гуманітарну допомогу та політичну підтримку у цей важкий час. Посадовець наголосила, що завдяки підтримці міжнародних партнерів, вдається вирішувати багато нагальних справ, що виникли через війну, яку розв’язала росія.
 
На порядку денному – невідкладні питання щодо врегулювання потоку ромського населення через українсько-словацький кордон з метою отримання там гуманітарної допомоги. Через масовість таких подорожей, спостерігається соціальна напруга на території сусідньої країни. Учасниками зустрічі було запропоновано створити окремий гуманітарний хаб для ромського населення, де буде змога отримати продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти та інші необхідні товари для забезпечення життєдіяльності. Словацький уряд готовий надати всебічну допомогу у створенні такого закладу, аби ромам-переселенцям, та й місцевим, не доводилося долати десятки кілометрів для отримання гуманітарки. Для розв’язання цієї проблематики волонтерські організації, що займаються питаннями ромської общини за тиждень повинні запропонувати місце, де можливо розташувати такий хаб на території Закарпаття та виробити алгоритм його роботи. Серед учасників із української сторони: перший заступник начальника голови обласної військової адміністрації, депутат облради Мирослав Білецький, начальник управління національностей та релігій департаменту культури, національностей та релігій Олександр Лях, представники окремих громадських організацій та благодійних фондів.
 
Словацьку сторону представили: радник прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуард Бураш, радник прем’єр-міністра Словацької Республіки у справах ромів Ян Бук, уповноважений представник уряду Словацької Республіки у справах ромів Ян Герой, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс та інші.
 
Пресслужба Закарпатської облради