До Дня Незалежності України у Закарпатському протипухлинному центрі запустили новий лінійний прискорювач

Print Friendly, PDF & Email

24 серпня до 30-річчя Незалежності України Закарпатський протипухлинний центр отримав цінний подарунок: тут відбулося відкриття оновленого відділення і початок роботи першого на Закарпатті лінійного прискорювача.

Для презентації обладнання до мед закладу завітали голова Закарпатської облради Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, його заступники Мирослав Білецький та Ігор Шинкарюк, депутати облради Єдгар Токар, Іван Синетар та Роман Сарай.

Директор Центру Андрій Русин показав гостям результати оновлення радіологічного корпусу та розповів про принцип роботи лінійного прискорювача.  Це обладнання дозволить на сучасному рівні проводити близько 100 процедур сучасної променевої терапії у рік. Лікування одного пацієнта за допомогою лінійного прискорювача коштує близько 50 тис грн., однак, ці кошти закладу за контрактом повертатиме НСЗУ. Тому, за словами Андрія Русина, послуга буде безкоштовною.

За словами головлікаря, таких прискорювачів в Україні є всього 4: крім Ужгорода — у Київському обласному протипухлинному центрі та 2 — у приватних клініках. За його словами, обладнання дасть можливість рятувати значно більше життів закарпатців, ніж раніше.

За словами голови Закарпатської облради Олексія Петрова, загальна вартість проекту склала 65 млн грн., з яких найбільшу частину спрямували з Державного фонду регіонального розвитку — 33 млн грн. Близько 18 млн грн. виділив сам Закарпатський протипухлинний центр та 11 млн грн. — Закарпатська обласна рада.

«Дуже приємно, що День Незалежності України збігся з такою потрібною для закарпатської медицини подією. Цьому передувала кропітка робота як депутатського корпусу облради, так і Закарпатської ОДА, і активність самого медперсоналу Центру. Відтак, нині маємо достойний результат, завдяки якому, переконаний, вдасться підвищити ефективність лікування онкологічних захворювань у дітей та дорослих. А головне — вдасться зробити це лікування сучасним і доступним…», — підсумував подію Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської обласної ради