До Нового року буде підписана Грантова Угода на 2023 рік про будівництво сміттєсортувального заводу на Берегівщині

Сьогодні відбулася он-лайн зустріч представників України і Угорщини з питань підготовки до підписання Грантової Угоди великомасштабного інфраструктурного проєкту Zero Waste (нуль відходів з побудови сміттєтортувального заводу у с. Яноші Берегівського району). Загальна вартість будівництва цього об’єкту становить 7,7 млн.євро. Перша угода стосується коштів ЄС у розмірі 5 млн. євро; друга грантова угода – на 2,7 млн. євро, які має додати Уряд Угорщини.

Інвестування розділено на кілька етапів. Оскільки Програма прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства завершується у грудні 2023 року, сторони підтвердили готовність реалізувати проєкт у визначені терміни й домовилися ще до кінця цього року підписати відповідний документ.

У zoom-зустрічі взяли участь: голова Спільного Технічного Секретаріату, директор програми транскордонного співробітництва HUSKROUA Арон Сокач, представники міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини, голова загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області, співголова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, співголова об’єднання, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, директорка та заступниця ЄОТС ТИСА Андрея Сабоне Цап та Юдіта Євчак, проєктна менеджерка Кароліна Данч, представники АРР Угорщини і України.

«Сьогодні визначили, що до кінця року Угода на 5 млн. євро буде готова. Домовилися про зустріч наприкінці року у Будапешті для підписання, а вже у січні зустрічаємося на Закарпатті й відпрацьовуємо графік будівництва разом з підрядником. Протягом наступного року проєкт повинен бути реалізованим», – сказав Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради