- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Домовилися з Чехією про обмін студентами

Про подальший розвиток і поглиблення співпраці між Закарпаттям та Устецьким краєм, зокрема, реалізацію грантових проектів і залучення інвестицій, обмін делегаціями спеціалістів та керівниками органів самоуправління йшлося під час зустрічі голови Закарпатської облради Михайла Рівіса та гетьмана Устецького краю Олдржиха Бубенічека.

Перемовини відбулися у рамках робочої поїздки М. Рівіса до Чехії. Оскільки обговорювалося широке коло питань, то в розмові також взяли участь голова Свалявської райради Мирослава Ливч, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, радник гетьмана з міжнародних питань Павел Мусіл, директор Громадського благодійного товариства SERVISO Луці Єчменова та представники бізнесу.

Михайло Рівіс наголосив, що з усіх країн Євросоюзу найбільша підтримка Закарпаття відчувається з боку Угорщини і Чехії, інформує прес-служба облради. Відтак під час жвавої дискусії сторони обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес. Зокрема партнерство в галузі освіти з подальшим обміном студентами Ужгородського національного університету та тамтешнього вишу.

Домовлено також про співпрацю між Агенцією регіонального розвитку і транскордонного співробітництва Закарпаття та Громадським благодійним товариством SERVISO Устецького краю, яка буде спрямована на зміцнення потенціалу територіальних громад у питаннях зайнятості та освіти, а також на сприяння розвитку сільських районів, поліпшення якості життя їх мешканців, підтримку діяльності у сфері освіти сільського населення.

– Сьогодні облрада активно працює над розширенням співпраці з партнерами з країн Євросоюзу, зокрема з Чехії, яка в рамках регіонального співробітництва надає фінансову допомогу самоврядним громадам Закарпаття, – зазначив М. Рівіс. – Так, завдяки співфінансуванню реалізовано проекти в культурно-освітній сфері, серед яких реконструкція закарпатських дитячих садочків, шкіл, бібліотек, медичних установ тощо. Це дуже взаємовигідна співпраця, бо налагоджено не лише тісні культурні зв’язки, також ми переймаємо успішний досвід чехів з реформування місцевого самоврядування.

У свою чергу Олдржих Бубенічек наголосив на пріоритетних питаннях двосторонньої угоди, метою якої є довготривала співпраця з налагодження економічного та соціально-культурного співробітництва органів місцевого самоврядування обох регіонів.

Насамкінець господар чеського краю у своєму робочому кабінеті з гордістю продемонстрував велику колекцію подарунків від високоповажних гостей з різних країн світу та запросив очільника облради взяти участь у міжрегіональному форумі, який незабаром проводитиметься Устецьким краєм.

Василь НИТКА.

Фото надано автором.