15 серпня 2020

Дослідження вод ріки Тиса, розробка спільної стратегії для 7 країн Дунайського регіону, збереження унікальності культури та розвиток туристичного потенціалу Карпат – пріоритетні завдання транскордонної співпраці

п`ятниця, 31 липня 2020, 15:24

Реалізувати їх покликана Програма фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2020 рік, розроблена виконавчим апаратом Закарпатської обласної ради та КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» облради».

Відтак, для успішного впровадження її заходів, депутатським корпусом на 18-й сесії прийнято рішення про внесення змін до Програми. Редагування стосуються напрямів діяльності та заходів з її реалізації.

Зокрема, йдеться про такі проєкти: «Низький рівень пластику від джерела до моря: комплексний план дій, щодо ліквідації забруднення пластиком річок Тиса та Дунай»; «Підтримка інновацій у Дунайському регіоні за допомогою знань та управління інтелектуальною власністю»; «Світ Карпатських Розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат»; «Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпати»; «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного шляху» та ін.

Серед очікуваних результатів: розробка проектно-кошторисної документації для замків Закарпаття, розробка промоційних пакетів, фотовиставка дерев’яних церков, проведення майстер класів, придбання виставкового обладнання, та ін. Також проведення досліджень на вміст мікро та макропластику у воді річки Тиса, розроблення спільної стратегії з очищення її русла від пластику.

Пресслужба облради