17 Ян 2021

  • Поздравления


    Олексій Петров

    Глава Совета Закарпатской области
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Дружба объединяет города и деревни

Пятница, 18 Сентябрь 2009, 09:26

Дружба объединяет города и деревни

     — Как мы уже сообщали, 11-13 Сентябрь 2009 год в Закарпатье с рабочим визитом делегация посетила многочисленные земли Visočìna Чешской Республики во главе с гетманом Иржи Bêgounekom. Его состав вошли также новый Генеральный консул Чешской Республики в Львове Гаваши, его заместитель, Франтишек Lokaj и заместитель посол Чрезвычайный и Полномочный Посол Чешской Республики в Украине Vìtêzslav Pìvon′ka.
     Мета візиту – передати в експлуатацію проекти, здійснені за фінансової підтримки крайового уряду краю Височіна. Тому свою поїздку по Закарпаттю вони розпочали з оглядин Тячівського філіалу дитячого будинку інвалідів «Парасолька». В ньому незабаром мають розпочати свою соціальну реабілітацію 26 детей-инвалидов, які досягли 18 річного віку. Це має бути перший подібний соціальний заклад в Україні. А отже за своїми умовами має відповідати європейським вимогам. Він здійснюється благодійною організацієюКомітетом медичної допомоги Закарпаттю. Вартість цього українсько-швейцарсько-чеського проекту близько 5 млн.. Чеські партнери, почувши про цей проект від голови Закарпатської обласної ради Михайла Кічковського, відразу висловили бажання приєдналися до нього, виділивши більше 400 тисяч гривень на встановлення нових вікон і дверей.
     Зараз на об’єкті завершуються оздоблювальні роботи. Йде встановлення сучасної підлоги та обладнання, впорядковується територія цього соціального закладу, де його пацієнти матимуть змогу не просто проживати, а й вчитися, работа, бути суспільно корисними. 16 жовтня Комітет планує здати об’єкт в експлуатацію, передати його на баланс та під опіку головному управлінню праці і соціального захисту населення облдержадміністрації.
     Чеські спонсори залишилися дуже задоволені якістю робіт, здійснені під керівництвом заступника директора Комітету Олександра Пригари, і пообіцяли прибути на цю урочисту акцію.
     Наступного дня делегація побувала у школах сіл Лазещина та Стрим ба Рахівського району, де її зустрічали з хлібом-сіллю як дорогих гостей. Торік в цих школах за сприяння міжнародного благодійного фонду «ВІЗА» замінено на теплозберігаючі понад 230 вікон і дверей. У нинішньому ж році замінено систему опалення та водопостачання. Так что зимой в классах будет учащимся и учителям тепло и уютно. Соответствующий акт передачи системы обогрева в названных школах в присутствии гостей и представителей местных и региональных властей подписали директор благотворительного фонда «ВИЗА» Василий Самандрула и начальник управления образования Раховского райгосадминистрации Богдан Грегирчак.
     І дійсно, тепер у цих школах створені чудові умови для навчання, якими не кожна школа в районі може похвалитися. Кроме того, перевод системы обогрева на электрический источник решит и целый ряд вопросов энергосбережения и охраны природы. Адже температурний режим буде регулюватися за допомогою електронного обладнання. Ліквідовуються котельні, для яких потрібно було кожен рік заготовляти десятки кубометрів дров та вугілля. Як висловився директор Лазіщинської школи Іван Бунтушак, про такі умови вчителі і учні мріяли десятки років. Тому за це надзвичайно вдячні чеським спонсорам, які тепер стали для лазещинців та стримбівців справжніми друзями. І гостям було дуже приємно, що в названих школах вивчається історія Височіни, оформлено фотостенди про цей край і приїзд делегації та відвідання учнями краю Височіна. У Стримбівській школі на фотостендіна особливому місці фотографії колишніх учнів Василя Самандрули та Івана Березная, з ініціативи яких і почалася дружба та співпраця Закарпаття та Височіни. Завдяки цьому пагорби Височіни стали ближчими до Карпатських гір.
     Але здійснення цих проектів, підкреслив гетьман Їржі Бєгоунек, стало можливим завдяки добрій волі і старань великої кількості людей – представників влади та місцевого самоврядування, керівників шкіл і рядових вчителів, Студенты, спеціалістів комерційних структур і державних підприємств.
     Конечно, як водиться у кожній верховинській родині, гостей пригостили і банушем з бринзою, і голубцями, і…яфинівкою.
     В ході візиту чеські друзі відвідали також «Інформаційний Центру Європи» Карпатського біосферного заповідника, в облаштуванні якого беруть участь, і в районній лікарні.
     До медичного закладу в гетьмана краю Височіна був особливий інтерес. Адже сам він за професією лікар. На посаду гетьмана прийшов з прагненням розбудувати медичну службу в краї за найсучаснішими вимогами. І уже за його сприяння у Височині зроблено чимало. Тепер здійснюється оновлення медичного обладнання. Відвідання хірургічного та реанімаційного відділень Рахівської рай лікарні у нього залишили непогані враження. Але оснащення далеко відстає від сучасних вимог. Зокрема є велика потреба у мобільному рентгенівському апараті. Тому Їржі Бєгоунек пообіцяв розглянути можливість передачі райлікарні частину обладнання, яке вивільняється в їх медичних закладах, але яке може підняти рівень медичного обслуговування у нас.
     В рамках визита члены делегации встретились с председателем Закарпатской облгосадминистрации Олегом Гаваши и заместителем председателя областного совета Василий Брензович. Состоялся обмен мнениями о состоянии сотрудничества и возможными предложениями на следующий год. Обе стороны выразили удовлетворение результатами сотрудничества и готовность в дальнейшем развивать и расширять его в различных сферах. За вагомий вклад у співробітництво Олег Гаваші вручив гетьману Височіни, Генеральному консулу Чеської Республіки в Україні Давіду Павліті та іншим дипломатам відзнаку до 70 годовщина Карпатская Украина.
     Олег Гаваши, користуючись нагодою присутності чеських дипломатів, запропонував відкрити в Ужгороді консульське бюро, а бізнесменам долучитися до реалізації проектів малої гідроенергетики, презентація яких намічена наступного місяця. Чешская делегация заверила, що докладе зусиль для залучення нашої області до проектів Євросоюзу, а внесені пропозиції будуть вивчені і по можливості реалізовані.
     Гості також побували на фестивалі «Гуцульська бринза». Зі сцени гетьман привітав учасників свята і пообіцяв, що наступного року в ньому візьмуть участь і фольклорні колективи з Чехії.

Иван Dìus

Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх