Дипломати сприятимуть розвитку інвестиційної діяльності Австрії на Закарпатті

Print Friendly, PDF & Email

Про це під час зустрічі з головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком заявив Посол Австрії в Україні Флоріан Раунінг та перша секретарка Посольства Австрії в Україні Соня Шраген. Також співпраця стосуватиметься соціальної, медичної та культурної сфер. 

Австрію і Закарпаття поєднують тісні історичні та сучасні зв’язки. У 1997 році між нашою областю та Землею Бургенланд була підписана рамкова угода про культурне та економічне міжрегіональне співробітництво.

До початку повномасштабного вторгнення росії вУкраїну на Закарпатті було зареєстровано близько 30 підприємств з іноземними інвестиціями австрійського походження. Станом на 2021 рік загальна сума інвестицій, яка надійшла з Австрії за весь період спільної діяльності, становила 20 млн. дол. Найбільші українсько-австрійські підприємства, які діють на території Закарпаття, виготовляють відому на весь світ продукцію. Це спортивні товари від СП «Фішер-Мукачево» та ТОВ «БліцартПродукціон», електронні прилади від ТОВ «Флекстронікс», меблеві елементи від ТОВ «Пілотек» тощо. Свого часу Володимир Чубіркосприяв роботі в Закарпатті австрійської фірми «АVE», яка займається збором побутових відходів. Співпраця виявилася плідною та успішною.  

Під час зустрічі Володимир Чубірко підкреслив, що війна з російськими окупантами сильно похитнула економіку України. «Ми ведемо чесну визвольну боротьбу, відстоюємо європейські демократичні засади і цінності. Це розуміє весь цивілізований світ. Тому багато країн висловлюють наміри підтримати Україну як на сучасному етапі, так і в майбутній перспективі», – сказав він.  

У відповідь Флоріан Раунінг відзначив, що Австрія також повністю підтримує нашу державу. На Закарпатті відкрито філію Посольства Австрії в Україні, аби допомогти розвивати та поглиблюватидипломатичні стосунки між країнами. Поки що робота сконцентрована на логістиці доправкигуманітарних вантажів, однак найближчим часом дипломати готові взяти участь у перемовинах щодо розвитку спільних проєктів у різних сферах життя області, в тому числі – залученні інвестицій в економіку та створенні робочих місць для населення. 

Володимир Чубірко запропонував розглянути механізм співпраці між конкретними громадами Закарпаття та регіонами Австрії на прикладі успішних побратимських зв’язків нашої області з краями Чеської Республіки. Також голова облради звернувся до австрійських дипломатів з проханням знайти можливість надати допомогу українським вимушеним переселенцям, які зараз перебувають на території Закарпаття. Влада області розробляє проєкти для створення місць із гідними умовами приживання цим людям, аби відселити їх зі шкіл та спортивних залів. Натомість освітні заклади матимуть змогу розпочати навчальний процес.  

Пресслужба Закарпатської обласної ради