20 квітня 2019

ЕНЦИКЛОПЕДІЮ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ КАРПАТСЬКИХ РУСИНІВ

середа, 11 травня 2011, 16:01

презентували на Закарпатті

Сама презентація відбулася у середу, 11 травня в обласній універсальній науковій бібліотеці. Цього ж дня головний автор, відповідальний редактор видання Павло Роберт Магочій, видавець української версії книги Валерій Падяк, спонсор видання Стівен Чепа зустрілися з головою обласної ради Іваном Балогою, головою облдержадміністрації Олександром Ледидою, його першим заступником Іваном Бушком.

Як повідомив академік, професор Торонтського університету Павло Роберт Магочій книга є перекладом другого, доповненого і переробленого видання “Encyclopedia of Rusyn History and Culture”, яке вийшло 2005 року у видавництві Торонтського університету. У виданні є понад 1100 ілюстрацій, 13 карт, унікальні архівні фотографії, які вперше друкуються. Дане видання є першою енциклопедією, присвяченою історичному минулому та культурі карпаторусинів усіх країн, де вони мешкають, – зазначив академік.

В свою чергу перші керівники Закарпаття констатували: видання популяризуватиме наш край, його історію.

Як повідомили видавці, 200 примірників енциклопедії буде передано в українські бібліотеки. На Закарпатті видання отримають всі районні бібліотеки та недільні русинські школи.

Прес-служба облради