- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Масарыка квадратных фонд, реконструирует визы в знак дружбы и поддержки Visočìni

«По случаю пятой годовщины сотрудничества Закарпатья с чешской стороны Visočìna нас с чешский коллегами хотел сделать доброе дело, Это не только в виде школ, оснащенных день ухода подразделений или, и видимость, что наши народы играть красиво вместе. Таким образом было решено реконструировать площадь имени Масарика, що на площі Дружби народів – у перспективі один із найзатишніших в Ужгороді», — так прокоментував роботи, що тривають у центральній частині обласного центру Закарпатті керівник українсько-чеського фонду ВіЗа Володимир Чубірко.

Наразі презентовано першу чергу реконструкції. Незвиклі до благородних ініціатив мешканці занепокоїлися тим, що з парку прибрали старі лавиці. Однако,, організатори реконструкції запевняють: незабаром тут з’являться не тільки зручні лавички, а й повноцінне освітлення (систему також реконструюють), смітники, буде викладно нові пішохідні доріжки з андезитової бруківки (типової для чеської забудови початку ХХ століття) загальною площею 780 м. кв.. Встановленням нових ліхтарів у ретро-стилі мікрорайону повернуть атмосферу Ужгорода часів зведення чеської забудови. Також довкола насадять декоративні кущі, виконають повне озеленення скверу, прикрасять його клумбами.

Для цих робіт кошти надав згаданий фонд «ВіЗа» (100 ТЫС.грн), Тем не менее 150 тисяч грн виділила обласна рада. Загальна сума проекту – 360 ТЫС.грн.

«Як керівник фонду ВіЗа, депутат облради та житель Ужгорода я впевнений, що відреставрований парк дасть поштовх міській владі до реставрації інших скверів та парків Ужгорода. Також надіюся, что сквер имени Томаша Масарика будет любимым местом отдыха ужгородцев и символизировать чешский сутки развития Закарпатья - сутки стабильности и развития. Це наша спільна мета із друзями з краю Височіна. В дополнение, усім відомо, що Томаш-Гарріґ Масарик приязно ставився до дітей, тому позаду його пам’ятника буде встановлено новий дитячий майданчик – як знак того, що основний вклад чеського президента був спрямований на розвиток освіти нашого краю, для місцевої малечі», — розповів Володимир Чубірко.

Он также сказал, що робота не обмежиться одноразовою реконструкцією. Фонд Виза в дальнейшем за свой счет содержать сквер и ухаживать за ним.

zaholovok.com.UA