Фонд «Віза: Закарпаття-Височина» засновано в Ужгороді

Print Friendly, PDF & Email

    21-23 травня на Закарпатті з офіційним візитом перебувала представницька делегація краю Височина Чеської Республіки на чолі з першим заступником гетьмана Вацлавом Кодетом.
    Це вже другий приїзд керівників краю Височина до Закарпаття, що відбувається у рамках Договору про співпрацю між двома регіонами, який був схвалений депутатами на сесіях наприкінці минулого року як Радою представників краю Височина, так і Закарпатською обласною радою.
    Основна його мета – провести чергове спільне засідання Постійної конференції обох сторін на виконання прийнятої двосторонньої угоди за участі як представництва обласної ради, облдержадміністрації, так і керівників відповідних профільних управлінь та організацій, причетних до реалізації ухваленого Договору.

    Вітаючи високоповажних чеських гостей під час офіційної зустрічі в Ужгороді голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, зокрема, зазначив: «Сьогодні нам відрадно констатувати, що дружні партнерські взаємини між Закарпатською областю України та краєм Височина Чеської республіки розвиваються і міцніють на взаємовигідній основі в руслі загальноєвропейського інтеграційного процесу, в інтересах піднесення добробуту братніх народів, населення наших регіонів.
    Закарпатська область щиро вдячна за прийняте Радою представників краю Височина рішення щодо виділення значних коштів на реалізацію спільних проектів докорінної реконструкції двох шкіл Рахівського району у найвіддаленіших гірських селах Лазещина та Стрипа. У зв’язку з цим підготовлено проект Міжнародного благодійного фонду, який безпосередньо опікуватиметься усім спектром проблематики партнерської співпраці між Закарпаттям та Височиною, здійснюватиме його фінансове забезпечення.
    Адже вже сьогоднішні багатогранні стосунки, напрацювання і наміри обох країв присутні у багатьох сферах – економічній та інвестиційній діяльності, освіті, науці, культурі, в галузях екології та охорони природної спадщини, туризму та рекреації, інформаційної політики тощо».
    Тому у перемовинах, що проходили в залі обласної ради з української сторони взяли участь заступник голови обласної ради Василь Брензович, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, в.о. голови Рахівської райдержадміністрації Борис Качур, начальники профільних управлінь ОДА – Юрій Герцог, Володимир Фленько, Юрій Глеба, Андрій Погорєлов, представник МЗС України в Ужгороді, депутат обласної ради Галина Гороховська, перший заступник генерального директора ОДТРК «Тиса» Золтан Кулін та інші.
    Результатом зацікавлених і плідних переговорів керівників краю Височина та Закарпаття стало прийняття рішення щодо утворення Міжнародного благодійного фонду, який носитиме назву «Віза: Закарпаття- Височина», затвердження його Статуту та обрання членів наглядової Ради.
    Також досягнуто ряд конкретних домовленостей по співпраці у сфері економіки, збереження довкілля, освіти, вищої школи, культури, засобів масової інформації, молодіжної політики та спорту.
    На завершення зустрічі заступник голови обласної ради Василь Брензович від імені керівництва Закарпаття висловив чеським гостям щиру вдячність за конструктивний і партнерський діалог, досягнуті напрацювання і висловив переконаність у перспективності і високій результативності співпраці двох країв – побратимів.
    Під час перебування на Закарпатті чеська делегація мала змогу ознайомитися з санаторно-курортними закладами нашого краю, відомими туристичними об’єктами Перечинського, Свалявського та Мукачівського районів, а також відвідали мальовничу Рахівщину.

Владислав Бильов