- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Галина Гороховська: Наша співпраця зі Словаччиною завжди була конструктивною і щирою

Галина Гороховська: Наша співпраця зі Словаччиною завжди була конструктивною і щирою

     За 4 місяці 2010 року перетнути українсько-словацький кордон не змогли 145 українців. Чому? Саме це питання з’ясовував голова ОДА Олександра Ледида під час ділових перемовин з головою Комітету у закордонних справах Народної Ради Словацької Республіки Юраєм Горватом. Спочатку – у стінах облдержадміністрації, а відтак- в адмінкорпусі пункта пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», що на українсько-словацькому кордоні. Оскільки питання вимагало ґрунтовного обговорення і узгодження подальших дій.
     У перемовинах взяли участь представник Міністерства закордонних справ України в м. Ужгороді , депутат облради Галина Гороховська, генконсул Словацької Республіки в м.Ужгороді Маріан Сладечек, командир Чопського прикордонного загону Юрій Самбор, перший заступник начальника Бюро Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки Гліганіч Марцел, заступник начальника управління прикордонної поліції в м. Собранце Маріан Лукач, керівники Ужгородської митниці Сергій Буханєвич та Словацької митниці.
     Під час зустрічі обговорено злободенні питання візового режиму та непорозуміння між словацькою та українською сторонами стосовно перетину кордону громадянами України. Оскільки, як зазначила Галина Гороховська, чимало наших громадян не змогло потрапити на територію Шен гену за наявності діючих Шенгенських віз, виданих дипломатичними та консульськими установами Угорщини, Польщі, Словаччини, інших європейських країн, про що неодноразово зверталися співвітчизники у представництво Міністерства закордонних справ України в м. Ужгороді. Іншими словами, словацька сторона вимагала від громадян України, окрім Шенгенської візи, при перетині кордону додатковий пакет документів. На що Юрай Горват запевнив: „Ми відкриті для співпраці. Усі непорозуміння будуть вирішуватись на рівні парламенту Словацької Республіки”.
     На переконання представника Міністерства закордонних справ України в м. Ужгороді, такі зустрічі необхідно проводити частіше при виникненні непорозумінь для їх оперативного вирішення та невідкладного захисту українських громадян.

Анна Романенчук