- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Галина Гороховська: Угорщина – одна з перших запровадила малий прикордонний рух і дотримуватися положень дво­сторонньої Угоди ми зобов’язані

Галина Гороховська: Угорщина – одна з перших запровадила малий прикордонний рух і дотримуватися положень дво­сторонньої Угоди ми зобов’язані

     Відповідно до вимог Угоди про правила місцевого прикордонного руху Угорщина з початку 2010 року запровадила систему електронного підрахунку термінів перебування іноземців на її території. Українці можуть пере­бувати в Угорській Республіці не більше 90 днів упродовж шести місяців.

     – У результаті вдосконалення інформаційної системи, – як повідомляють „НЗ”, – контроль за терміном перебування грома­дян України із дозволом малого прикордонного руху перевіря­ється автоматично, про що розповіли в Генконсульстві Угорської Респу­бліки в Ужгороді. Таким чином, увесь процес став швидким і максимально безпечним у плані перевірки.
     Ті, хто має дозвіл малого при­кордонного руху та вже вико­ристали 90 днів на перебування в Угорщині впродовж півріччя, можуть знову в””їхати в країну тільки через шість місяців. У пунк­тах перетину кордону осіб, що перевищили дозволений термін, повертатимуть.
     За словами представника МЗС України в Ужгороді, депутата обласної ради Галини Гороховської, ситуація на пунктах пропуску України з Угорщиною потребує подальшої нормаліза­ції. На сьогодні за результатами роз””яснювальної роботи серед укра­їнських громадян, а також консультацій із компетентними органами Угорської Республіки, що досі тривають, найпроблемніші питання врегу­льовано.
     – МЗС України, – наголошує Галина Романівна, – звертається до громадян із проханням дотримуватися положень дво­сторонньої Угоди.
     То ж , відповідно до п. 5 ст. 1 Угоди між Кабінетом Міні­стрів України та урядом Угорської Республіки про правила місце­вого прикордонного руху жителі прикордонних областей України мають право на багаторазовий в””їзд та безперервне перебуван­ня упродовж трьох місяців (90 днів протягом 180 днів) у прикор­донній зоні сусідньої Угорщини.
     Це стосується меш­канців прикордонних областей, які перетинають кордон на під­ставі дозволу із соціальних, культурних чи сімейних причин, або обґрунтованих економічних причин, які не вважаються прибутковою діяльністю від­повідно до національного за­конодавства.
     Прикордонні органи України та Угорщини мають право здій­снювати перевірку в пунктах про­пуску в””їзду та виїзду громадян прикордонних областей, які пере­суваються на умовах місцевого прикордонного руху (п. 4 статті 5 Угоди).
     Нагадаємо: Угорщина – одна з перших запровадила малий прикордонний рух і формат угоди вважається чи не найкращим, то ж кількість учасників руху, що перетинають українсько-угорський кордон, є найбільшою.

Анна Романенчук