Голова облради Михайло Кічковський прийняв поважну делегацію з Верхньої Австрії

Print Friendly, PDF & Email

    Учора, 30 липня ц.р., группа представників компанії Enerqie AG Oberosterreich (Верхня Австрія), а це – генеральний директор Гельмут Бургер, його заступник Єже Віттенберг та радник Пауль Томабл, а також представник підприємства „АВЕ–Угорщина“ Петер Морожак, зустрілися з головою облради Михайлом Кічковським.
    Очільник облради щиро подякував за увагу до нашого краю та за плідну співпрацю. Водночас поділився теплими враженнями від перебування закарпатської делегації весною ц.р. з робочим візитом у Верхній Австрії, яку він очолював. Тоді й вивчалось питання участі громад та об’єднань у збереженні екології навколишнього середовища, починаючи від збирання і утилізації відходів до їх глибокої переробки, з подальшим виробництвом власної електроенергії. „Мене по доброму вразило те, що ця австрійська компанія із 100 млн. дол. інвестицій, вкладених у її розвиток, 70 млн. – направляє на збереження здорового довкілля, – зазначив М.Кічковський. – Ми також бажаємо жити у чистоті і порядку, пориваємося, щоб кожна садиба, кожна вулиця були чистими, у квітах, як то є в Європі“.
    Гості з цікавістю сприйняли інформацію про поїздку закарпатської делегації, у складі якої були голови районних рад області, депутати обласної ради, працівники відповідних управлінь ОДА. Вони провели виїзне засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради в м. Мішкольц (Угорщина), де вивчали досвід співпраці представницької та виконавчої влади у питаннях збереження чистого, здорового довкілля. Як результат, на теренах нашого краю організувалося перше в Україні підприємство з утилізації твердих побутових відходів – „AVE – Виноградів“. Згодом подібне підприємство „Вертикаль“ було створено в м. Берегові. Іншими словами, тою поїздкою в м. Мішкольц, по суті, зроблено перший крок в питаннях боротьби за чисте довкілля. Ідея спрацювала. Сьогодні органи місцевого самоврядування, територіальні громади краю сприймають її як першорядну, як справу, від якої залежить і екологія людської душі.
    Гельмут Бургер схвально сприйняв розуміння депутатами облради важливості справи охорони здорового довкілля, високо оцінив „Концепцію комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону“, ухвалену депутатами облради 2 серпня 2007 р., що розрахована на 25 років. Це, наголосив він, стало рушійним імпульсом в організації цієї справи на Закарпатті. Підтвердженням цього став запроваджений пілотний проект компанії з утилізації твердих побутових відходів „ AVE – Виноградів“, який працює успішно. Такий підхід і таке розуміння справи вселяє оптимізм.
    Сьогодні компанія має намір розширити співробітництво на теренах Закарпаття на близьку і далеку перспективи. Серед найближчих планів – питання будівництва полігону у с.Широке Виноградівського району та налагодження партнерських стосунків із самоврядними громадами області.
    Підбиваючи підсумки зустрічі, голова облради запевнив австрійських гостей, що обласні парламентарі налаштовані на активний розвиток подальшої співпраці у такій важливій справі, як збереження екологічного і санітарного стану навколишнього середовища. Особливе значення цьому питанню надає і те, що у жовтні 2008 р. на засіданні Комітету сталого розвитку КМРВ Ради Європи буде заслухано питання „Про екологічну ситуацію в Карпатах та шляхи її поліпшення“.

Анна Романенчук