Газета «Карпаті Ігоз Со» святкує поважний 100 – річний ювілей

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 31 січня свій столітній ювілей святкує одна з найдавніших угорськомовних газет нашого  краю – «Карпаті Ігоз Со», яка під керівництвом директора  Юрія Дунди та головного редактора Шандора Горвата торік започаткувала українськомовну сторінку.

Перший її номер вийшов у світ 31-го січня 1920 року. На нині видання виходить двічі на тиждень: у четвер – 24 сторінки, у суботу- 8 сторінок.

У даний час це видання має передплатників у багатьох областях України. Основна кількість читачів усе ж проживає в нашій області. Його номери – це історія не тільки про діяльність газети, а й про соціально-економічне та політичне життя Закарпаття, родинні історії, людські долі. Та важливо, що курс газети  завжди був спрямований на повагу до державних цінностей, шани до представників усіх націй і національностей, які проживають на теренах краю, на консолідацію зусиль щодо творення стабільного, мирного  життя на рідній землі.

Розділити радість свята прибули: перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови ОДА Ольга Травіна, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, депутати, митці та журналісти.

Серед поважних гостей – ветерани колективу та представники дипломатичних установ України та Угорщини. Усі промовці відзначали наповнюваність і різножанровість газети, сумлінність і талановитість  журналістів, творчі пошуки й здобутки колективу.

Йосип Борто насамперед від імені голови обласної ради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу краю та від себе особисто привітав іменинників із золотим ювілеєм заснування видання, яке «величезним досвідом виплекало не один десяток прекрасних газетярів, літредакторів, верстальників, згуртувало довкола себе сотні читачів та поціновувачів правди. Тої правди, яка писалася з року в рік із життя нашого краю».

«Як і в кожного друкованого видання у вас також були злети, які окрилювали, та були і часи пошуків шляхів утвердження на ринку інформації, який усердно змінюється на користь телебачення і соцмереж. Такі канали комунікації дають можливість швидше отримати інформацію. Однак, із власного досвіду знаю: коли людина бере в руки газету, яка пахне свіжою фарбою, то є відчуття родинності з вами: ти ніби стаєш на ту хвилю, на якій ви творите часопис. А перегортання сторінок дає нам паузу і можливість повернутися до тієї теми, яка найбільш зацікавила в газеті», – мовив Й.Борто .

Відтак зазначив, що 100 років для історії газети – це ціла епоха, в якій сформувався безцінний інтелектуальний  спадок для прийдешніх поколінь. Адже «Карпаті Ігоз Со» не тільки інформувало жителів нашого краю про економічно-соціальні та політичні події, які відбувались в країні та за її межами,  а з номера в номер писало літопис, закарбовуючи становлення і розвиток нашого краю, закликаючи читачів берегти державні цінності та шанувати привнесені унікальності представниками інших націй і національностей, які населяють наш край, згуртовуючи їх до партнерства, дружби та консолідації зусиль задля  розбудови Срібної Землі та щасливого життя  в ній. «Ваш клич завжди був простим і щирим – служити рідному краю, здобувати для нього  добру славу і мир», – наголосив Йосип Йосипович та відзначив, що особливою цінністю для «Карпаті Ігоз Со» був і є творчий колектив, який вкладає у газету і  свої здібності, і  любов до рідної землі,  і часточку душі.

На завершення виступу Й.Борто побажав колективу успіхів, міцного здоров’я, особистого щастя, нових цікавих тем і творчих висот до нових ювілеїв. Та кращим із них  вручив відзнаки обласної ради.

 Виконавчий апарат облради