Генконсул Чеської Республіки у Львові Давід Нови приємно вражений умовами для вивчення чеської мови у Мукачівському ліцеї №6  

Print Friendly, PDF & Email

 
Разом із головою облради Володимиром Чубірком, його першим заступником Андрієм Шекетою, начальником управління міжнародних та регіональних зав’язків виконавчого апарату облради Василем Маковським, Генконсул відвідав Мукачівський ліцей №6 Мукачівської міської ради. Станом на 1 вересня п.р. у закладі навчається 914 дітей, із яких 38 – внутрішньо переміщених осіб.
 
Тут, у 2016 році, за сприяння Краю Височіна облаштовано методичний кабінет для вивчення чеської мови. Наразі чеську як другу іноземну мову вивчають 476 учнів 5-9 класів. Наші партнери постійно підтримують заклад, допомагають із навчальним матеріалом, підручниками. За кошти благодійного фонду «ВіЗа» у 2018 році у школі зроблено ремонт холу, заміну вхідних дверей тощо.
 
Директорка закладу Катерина Маховська розповіла почесним гостям про організацію навчального процесу, готовність до різних видів навчання в умовах сьогодення, та інформувала про переможців різних етапів учнівських предметних олімпіад, за результатами яких ліцей входить у список кращих закладів області. Зокрема, нещодавно вчителька української мови та літератури Марія Дубей, підготувала до фінального етапу ХХІІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, за результатами якого учениця 7-го класу Дарія Чубирко посіла І місце.
 
Тож, перебуваючи із робочим візитом у школі, очільник облради принагідно вручив грамоту Марії Дубей за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у реалізацію державної політики в галузі національної освіти, а також досягнуті результати у справі навчання і виховання учнів-переможців міських та обласних олімпіад з української мови та літератури, фінального етапу ХХІІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.
 
Давід Нови зазначив, що плануючи поїздку, він мав на меті побачити як навчаються дітки у школі, вивчити їх потреби та вручити цікаві книжки. Нині, ознайомившись із роботою школи, облаштуванням чеського кабінету відмітив відмінні умови для навчання. Генконсул наголосив також на намірах подарувати школі підручники й додаткові навчально-методичні матеріали для поглибленого вивчення чеської мови.
 
«Сьогодні у Мукачівському ліцеї №6 ми виконали дві головні місії: перше – у школі давно вивчається чеська мова, тут добре налагоджені зв’язки із чеськими партнерами, зокрема є співпраця із школою міста Пелгржімов. Спільно із Генеральним консулом та чеськими друзями ми хочемо відновити візити-навчання дітей у Чехії, тож нині ми разом обговорили алгоритм спільних дій. Друге – Закарпатська обласна рада завжди підтримує педагогів, які попри виклики сьогодення, знаходять шляхи і готують діток-переможців різних Всеукраїнських олімпіад та конкурсів. Ми пишаємося рідними вчителями і учнями, які прославляють наш край та Україну», – зазначив Володимир Чубірко.
 
Пресслужба Закарпатської облради