23 червня 2021

Геннадій Москаль клопоче перед депутатським корпусом про передачу Невицького замку на баланс департаменту культури Закарпатської ОДА

Середа, 26 вересня 2018, 11:14

На розгляд депутатів облради виноситься проект рішення «Про право спільної власності територіальних громад сіл, селищ,міст області (комунальної власності області) на Невицький замок-фортецю», ініціатором якого виступив обласний обранець Геннадій Москаль.

Метою проекту рішення є забезпечення реєстрації права спільної (комунальної) власності Невицький замок-фортецю XIV століття за територіальними громадами сіл, селищ, міст області особі Закарпатської обласної ради та передачею його на баланс департаменту культури Закарпатської ОДА.

У пояснювальній записці сказано, що «обласною радою прийнято рішення від 27 лютого 2009 року № 815 «Про внесення змін до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області». Цим рішенням внесено Невицький замок-фортецю XIV століття (с. Невицьке, Ужгородського району) у Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затверджений рішенням обласної ради від 23.11.1992 «Про комунальну власність області та програму її приватизації». Крім того, управлінню з питань майна комунальної власності обласної державної адміністрації було доручено здійснити організаційно-правові заходи щодо приймання об’єкта (виготовити свідоцтво про право власності, інвентарну справу та інші необхідні документи. Однак вказані організаційно-правові заходи реалізовані до тепер не були.

Водночас, у 2018 році, в рамках розвитку інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття, на реставрацію пам’ятки архітектури, якою є Невицький замок-фортецю XIV століття, передбачено кошти з державного бюджету, отримані від Європейського Союзу у розмірі понад 11 мільйонів гривень. Реалізація цього проекту та забезпечення цільового використання виділених коштів потребує невідкладного здійснення комплексу всіх організаційно-правових заходів, пов’язаних з реєстрацією права спільної (комунальної) власності на цей історичний об’єкт за територіальними громадами сіл, селищ, міст області особі Закарпатської обласної ради та передачею його на баланс відповідальному виконавцю проекту.

Реалізація зазначеного акту не потребує додаткового фінансування і буде здійснена Комунальною установою «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради, як органом уповноваженим управляти майном. Крім того, проект рішення не потребує проведення громадського обговорення.

Виконання рішення має забезпечити ефективне і цільове використання майна обласної комунальної власності, згідно вимог чинного законодавства, а також збереження пам’ятки архітектури», – зазначає у документі депутат Геннадій  Москаль. Проект рішення розміщено на сайті облради.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору