Географія співпраці Закарпаття із Устецьким краєм розширюється

Print Friendly, PDF & Email

Михайло Рівіс провів конструктивний діалог з керівниками самоврядних громад, фермерських господарств та освітніх закладів Устецького краю.

У рамках проекту «Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в Україні» з триденним візитом до Закарпаття прибула численна делегація Устецького краю Чеської Республіки, яку 29 серпня прийняв особисто голова обласної ради Михайло Рівіс.

Партнери проекту: комунальна благодійна організація «SERVISO, o.p. s.»  та Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» обласної ради.  Серед 14 чеських гостей – директор компанії SERVISO, o. p. s., комунальна благодійна організація Луціє Єчменова, проектні менеджери – Клара Слунечкова та Рената Гола, виконавчий директор WAMB Павел Мусіл, міський голова м. Тржебеніце Мартіна Патровська та її заступник – Єва Гайна, міський голова м.Лібочовіце Яна Гола, представник  канцелярії крайового уряду Устецького краю Мартін Волф, наш співвітчизник в якості перекладача –  Вадим Юріна та голови місцевих рад.

Участь у зустрічі взяли заступник голови облради Петро Грицик, очільник бюджетної комісії облради Василь Кошеля та керівники структурних підрозділів облради, директор Агенції регіонального розвитку «Закарпаття» облради Михайло Данканич.

На початку Михайло Рівіс радо привітав гостей, побажав їм приємного перебування на Закарпатській землі, нових ділових і дружніх контактів. Та наголосив на важливості цієї зустрічі задля зміцнення партнерства в рамках нещодавно підписаної Угоди  з гетьманом Олдржихом Бубенічеком.  Тоді було домовлено розвивати дружні стосунки у новому форматі, де серед пріоритетних – туристичні та культурні зв’язки, а також співпраця між Ужгородським національним  університетом та Університетом Яна Євангеліста Пуркинє Усті-над-Лабем та між Агенціями розвитку наших двох партнерських країв.

Як інформували гості, мета їх приїзду – відвідування та ознайомлення із Закарпаттям, його  визначними туристичними пам’ятками у межах підтримки туризму, бізнес-середовищем і сільським господарством, а також реалізація спільних грантових проектів.

– Завдяки вашим візитам на Закарпаття, два останні проекти наближено на крок уперед, – сказав Михайло Рівіс, додавши, що все велике починається з малого. А тому, на його тверде переконання, у скорім часі матимемо успішну та тривалу співпрацю, максимально використовуючи чеський досвід та ресурсний, у т.ч. і фінансовий, потенціал ЄС для просування спільних проектів, направлених на розвиток інфраструктури та покращення життя краян.

– Нині маємо багато спільних амбітних планів та бажання разом  розбудовувати Закарпаття і його громаду, підкладати один одному дружнє плече і  цілеспрямовано йти в ногу з часом, – мовив очільник облради.

На завершення переказав щирі вітання гетьману та запросив всіх взяти участь у Міжнародній туристичній виставці-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2017», де заплановано спеціальний чеський туристичний  маршрут.

Зі свого боку, представник  канцелярії крайового уряду Устецького краю Мартін Волф передав теплий привіт Михайлу Рівісу від гетьмана Олдржиха Бубенічека, який вкотре запевнив, що наразі його команда інтенсивно працює над реалізацією спільних проектів в рамках підписаної угоди між двома краями.

Також чеські гості розповіли очільнику облради, що вже відвідали місто Хуст та с. Заріччя на Іршавщині, на Міжгірщині – Колочаву та озеро Синевир, а нині завітають в УжНУ, Ужгородський замок та поділилися позитивними враженнями.

– Проект  «Підтримка розвитку методу LEADER і його застосування для розвитку села в Україні» направлений на зближення областей і громад. Наголосила, що враження від побаченого – сильні, бо, незважаючи на складні часи, які переживає Україна, люди намагаються створювати виробництва, робочі місця  і розбудовувати самоврядні території та життя в них – щасливим і успішним, що додає нам упевненості в  партнерстві, – резюмувала директор компанії SERVISO, o. p. s., комунальна благодійна організація Луціє Єчменова.

Наостанок перемовин чехи подякували за конструктивний діалог та гостинність, і традиційно зробили спільне фото на пам’ять.

Прес-служба Закарпатської облради