31 жовтня 2020

  • Вітання


    Шановні закарпатці!

    Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

Гетьман Устецького краю: На Закарпаття хочеться приїжджати ще і ще…

П’ятниця, 30 червня 2017, 11:59

Як відомо, в Закарпатті з кількаденним робочим візитом перебуває гетьман Устецького краю (Чехія) Олдржіх Бубенічек, який вчора офіційно підписав з головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом двосторонню угоду про довготривалу співпрацю. Вона направлена на налагодження економічного та соціально-культурного співробітництва органів місцевого самоврядування обох регіонів.

У рамках візиту керівництво облради запланувало чеським гостям відвідати визначні туристичні місця, а також об’єкти, пропоновані для реалізації спільних інвестиційних проектів у соціальній сфері.

Тож, першою чеську делегацію приймала Свалявщина. Очільниця райради Мирослава Ливч ознайомила гостей з туристично-рекреаційними можливостями Свалявського району. Відтак, чеські партнери оглянули популярний санаторно-оздоровчий комплекс «Квітка полонини» та дитячий заклад у с.Мала Мартинка, який потребує значної реконструкції.

– Тішить те, що керівництво облради активно залучає іноземних партнерів країн Євросоюзу, зокрема Чехії, які у рамках співробітництва надають фінансову допомогу самоврядним громадам Закарпаття. Це дає можливість співфінансувати культурно-освітні проекти, серед яких переважна більшість дитячі садочки, школи, бібліотеки, медичні установи тощо. Це взаємовигідна співпраця, бо налагоджуються тісні культурні зв’язки, також чехи консультують нас щодо реформування місцевого самоврядування, яке нині гостро стоїть на порядку денному громад краю, – наголосила Мирослава Михайлівна.

Того ж дня чеські гості відвідали Міжгірщину, очільник якої Василь Худинець охоче продемонстрував принади Національного природного парку «Синевір» та резерват бурих ведмедів.  За словами гетьмана Устецького краю Олдржіха Бубенічека, гірські райони, де чарівна та незаймана природа справила незабутні враження. «Сюди хочеться приїжджати ще і ще…», лаконічно констатував пан гетьман.

На завершення гості відвідали історичну родзинку краю – Мукачівський замок «Паланок», який є одним з найцінніших історичних і воєнно-архітектурних пам’яток Закарпаття XIV-XVII століть.

За результатами візиту та підписання двосторонньої угоди про співпрацю, підготовлено пропозиції Закарпатської області для спільних інвестиційних проектів у соціальній сфері (освіта, охорона здоров’я, екологія) та економіці (туризм, сільське господарство, промисловість).

– Крім створення Чеського дому, а відтак і консульства, що вкрай є важливим для закарпатців, ми з гетьманом обговорили низку інших дотичних для співпраці питань. Зокрема, у галузі освіти – встановлення партнерських зв’язків та обмін студентів Ужгородського Національного університету та чеського вишу Яна Євангеліста Пуркинє Усті-над-Лабем. Особливу увагу приділено активній співпраці між Агенцією регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» і Громадським благодійним товариством SERVISO з Устецького краю, аби зміцнити потенціал територіальних громад в питаннях зайнятості та освіти, а також сприяти розвитку сільських районів, поліпшити якість життя їх мешканців та розвитку багатофункціонального сільського господарства, підтримка діяльності у сфері освіти сільського населення,  особливо дітей і молоді,  для  поліпшення їх шансів на ринку праці. Впевнений, що наше партнерство буде успішне, щире та корисне для обох сторін, – резюмував Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору