Голова облради обговорив з Міністром МЗС Чехії облаштування житла для ВПО, реабілітацію українських військових та відновлення почесного консульства ЧР в Ужгороді

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко із заступником голови Закарпатської ОВА Ігорем Шинкаруком, гетьманом Краю Височина Вітзеславом Шреком, головою крайового уряду Краю Височина та головою БФ «ВІЗА» Зденеком Кадлецом здійснили візит до Праги.

У ході візиту посадовці заручилися підтримкою Міністра закордонних справ Чеської Республіки Яна Ліпавского та обговорили подальші можливі варіанти співпраці МЗС Чехії і Закарпаття.

Вектор уваги – на вимушених переселенцях. Проінформували про ситуацію на Закарпатті. Незважаючи на постійну роботу з облаштування житла для ВПО, багато людей продовжують перебувати в навчальних закладах області. Тому ремонт будівель, придатних для тривалого проживання, – досі актуальна проблема.

Порушили питання реабілітації військових, перебування в інклюзивних закладах хворих з інших областей, збереження культурних цінностей та спортивних об’єктів, участі Чехії у відновленні України. Запросили закордонних політиків відвідати деокуповані регіони, аби вони на власні очі побачили масштаби руйнувань та наслідки «руського миру».

Окремо в рамках візиту на запрошення тимчасово повіреного у справах України в Чехії Віталія Усатого відвідали Посольство України в Празі. Обговорили поновлення роботи почесного консульства в Ужгороді та ряд спільних проєктів, які зможемо реалізовувати спільно.
«Війна показала, хто є справжнім другом України. Чехія однозначно серед тих, хто очолює цей список. Дякую за підтримку політикам, дипломатам і всьому чеському народу», — резюмував візит голова облради.

Пресслужба Закарпатської обласної ради