23 січня 2022

Голова облради обговорив з радником Мінстра транспорту Словаччини будівництво автостради D1

Четвер, 16 грудня 2021, 17:45

Про перспективи приєднання України до потужних автомагістралеє ЄС ішлося сьогодні під час зустрічі голови Закарпатської облради Володимира Чубірка з Повноважним представником та радником Міністрa транспорту Cловацької Pеспубліки  з питань будівництва автостради „D1“ в Земплінській області з підведенням до українського кордону.

Ішлося, зокрема, про автомобільне сполучення автомагістралі D1 зі Словаччини до автомагістралі M08 /Ужгород – і далі до Мукачева та Києва (M06) та про точки з’єднання “D1” з української сторони до автомагістралі “M06”.

Говорили і про розширення вантажного переходу у пункті пропуску  «Ужгород-Вишнє Нємецьке».

Голова Закарпатської облради наголосив на актуальності побудови такої автомагістралі, яка б дозволила організувати своєрідний трикутник співпраці України зі Словаччиною та Угорщиною. А також — попрацювати над новими транскордонними програмами та платформами. Адже Угорщина теж веде свої автомагістралі до кордонів з Україною. Краще сполучення, на думку Володимира Чубірка, дозволить покращити комунікацію у цьому плані з Брюселем.

Під час зустрічі Ярослав Грегуш попросив голову облради посприяти актуалізації існуючої нормативно-правової бази між Словаччино та Україною через співпрацю словацької сторони з  Мінінфраструктури, МЗС України та Укравтодором.

У зустрічі також взяли участь Консул Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Роман Жатко, перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, депутат облради Ярослав Шукаль та координатор проекту Словацько-Українськoгo транскордоннoгo співробітництвa Едуард Бураш.

Довідково:
Додатковим обґрунтуванням будівництва ПП «Сторожниця – Загор» є підписана Угода між Міністерством транспорту України та Міністерством транспорту, пошти і телекомунікації Словацької Республіки «Про визначення місця з’єднання запланованих автомагістралей на українській стороні і автомагістралі D1 на словацькій стороні на українсько-словацькому державному кордоні на південний захід від м. Ужгород між с. Сторожниця (Україна) і с. Загор (Словацька Республіка) та їх проходження у прикордонних областях» від 07.03.1997 року.

Пресслужба Закарпатської облради