24 січня 2022

Голова облради відвідав Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю

П’ятниця, 8 жовтня 2021, 16:28

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров та  керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, відвідали Комунальне підприємство «Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» Закарпатської облради. 

Метою зустрічі з керівником Центру Олегом Кириленко було вивчити стану справ в установі з наданням якісних послуг соціально вразливим верствам населення краю.

Як розповів керівник установи, нині у Центрі отримують послуги дорослі та діти з вадами опорно-рухового апарату, центральної та периферичної нервової системи, з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю, ураженням внутрішніх органів і змішаними вадами.

Наразі у структурі Центру існують 3 відділення, що надають послуги інвалідам та дітям з групи ризику з усієї області:

відділення соціально-медичної реабілітації осіб з інвалідністю у Виноградові; відділення мед реабілітації дітей з інвалідністю в Ужгороді;

відділення раннього втручання в обласному центрі Закарпаття.

Крім цього, в області на базі Центру функціонують 7 районних відділень комплексної реабілітації дітей з інвалідністю у Виноградові, Великому Березному, Дубовому, Іршааві, Міжгір’ї, Сваляві та Тячеві.

Центр розраховано на одночасне цілодобове перебування 30 дорослих та 6 дітей з інвалідністю.

Також у відділеннях центру за індивідуальними графіками протягом місяця  можуть отримувати послуги з різних видів реабілітації 144 дітей з інвалідністю та дітей групи ризику.

За 9 місяців поточного року Центр надав послуг з реабілітації 338 дітям з інвалідністю. У відділенні раннього втручання Центру послуги отримали 49 дітей та сімей у яких виховуються ці діти.

«Центр може надавати платні послуги, як це роблять, на приклад, у міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна у Трускавці. При чому, ц кошти, які буде оплачено батьками дітей або їх опікунами, потім відшкодовуватиме Департамент соцзахисту Закарпатської ОДА вже за фактом лікування, і згідно акту наданих послуг. Для цього установа має зареєструвалися і включилися у Державну програму з соціальної реабілітації, через яку, в область, згідно постанови 309 направлятимуться відповідні кошти для компенсації», — порадив керівництву закладу голова облради Олексій Петров.

Такі кроки, на його думку, не лише зможуть заощадити обласний бюджет, а й підвищити ефективність надання послуг Центром.

Пресслужба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору