Голова облради відзначив старожилів громадсько-політичного руху Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Напередодні Новорічно-Різдвяних свят Володимир Чубірко завітав у гості до Народного депутата України ІІ скликання, голови Закарпатської крайової організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих» Івана Коршинського.

Очільник облради прийшов із почесною місією — вручити нещодавно засновану відзнаку Закарпатської обласної ради «30 років Незалежності України».

Незважаючи на поважний вік (92) роки, Іван Юрійович має ясний розум. Екс-нардеп пригадує, як товаришував у Верховній Раді з В’ячеславом Чорноволом, пригадує поїздки за кордон у якості заступника голови комітету ВР із закордонних справ та давніші події, пов’язані з формуванням своєї громадянської позиції.

Володимир Чубірко подякував пану Івану за його внесок у незалежність України.

«Від імені нового покоління українців я дякую Вам за вашу боротьбу, за незламність, за те, що заряджали на боротьбу за незалежну Україну наших земляків. Хочеться, щоб наша молодь, яка вже більш просунута, але не менш патріотично налаштована, знала таких людей, як ви…», — зауважив голова облради.

Відтак говорили про мистецтво й закарпатських художників, про віру, майбутнє України і пригадали кілька українських колядок…

Цього ж дня уже у стінах обласної ради за вагомий особистий внесок у розбудову громадянського суспільства і утвердження демократичних цінностей Володимир Чубірко нагородив депутата Ужгородської міської ради І скликання, члена ради Закарпатської «Просвіти» та проводу Закарпатської крайової організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих» Миколу Вовка.

Пан Микола народився у Томашівському повіті сучасної Польщі. З дитинства був знайомий з українськими повстанцями, виховувався у дусі українського націоналізму.

Він пригадує, що Ужгородська міська і Львівська обласна були єдиними радами в Україні та СРСР, які у перший же день виступили проти тимчасового уряду ГКЧП.

На позачерговій сесії новообраної Ужгородської міськради депутати, серед яких був і Микола Вовк своїм рішенням сказали ні прокомуністичній владі на чолі з силовиками з КДБ…

Голова облради подякував пану Миколі за стійкість характеру та важливий приклад для нащадків.

Прес-служба Закарпатської облради