Голова Закарпатської облради обговорив надання гуманітарної допомоги Україні з головою чеського Сенату

Володимир Чубірко разом із заступниками та представниками апарату облради провів онлайн-зустріч з головою Сенату Парламенту Чеської Республіки Мілошем Вистрчілом на тему створення українсько-чеського кризового центру з надання Україні гуманітарної допомоги.

«Наша мета — об’єднати всі чеські міста, краї і підприємців, які бажають допомогти Україні в українсько-чеський гуманітарний кризовий центр з тим, щоб через нашого давнього партнера край Височина доправляти цю допомогу на Закарпаття. У області має бути облаштовано відповідні склади, де розміщуватиметься гуманітарний вантаж. Закарпатська обласна рада має стати центром отримання заявок і розподілу зібраної міжнародної гуманітарної допомоги для відповідних організацій та осіб, які її потребуватимуть», — сказав у розмові з головою чеського Сенату Володимир Чубірко.

Пан Мілош, у свою чергу, висловив підтримку Україні у важкі воєнні часи і сказав, що він разом з сенаторами чеського парламенту готові допомагати нашій державі. Мілош Вистрчіл також попросив озвучувати всі ті потреби у найнеобхідніших речах, які є наразі і виникатимуть згодом у Закарпатті. На сьогодні мова йде про продукти та речі першої необхідності.

На думку голови облради, під час воєнного стану, коли всі повноваження з управління процесами у краї, фактично перейшли до Військової адміністрації Закарпатської області, облрада не може стояти осторонь, а має виконувати гуманітарну функцію. Особливо, зважаючи на існуючий і прогнозований приплив наших співвітчизників з тих регіонів України, де ведуться бойові дії. Відтак Володимир Чубірко розповів, що окрім представників Чехії вже провів аналогічні переговори з угорськими партнерами та отримав позитивну відповідь щодо готовності гуманітарно допомагати Україні.

Пресслужба Закарпатської облради