Голова Закарпатської облради привітав закарпатську виноробню із перемогами у найвпливовішому у світі конкурсі вина

Закарпатська виноробня з Берегівщини Шато Чизай отримала дві медалі, котрі стали черговим доказом: українські вина із Закарпаття визнані на міжнародному рівні і також варті уваги і рідного споживача.

— Щиро вітаю нашого виробника вина Шато Чизай із високою відзнакою. Це підприємство не лише є візитівкою Закарпаття, але й справним платником податків, за які ми підтримуємо наших пенсіонерів, нашу армію і не тільки. Високі нагороди ще раз підтвердили славу нашої області як виноградарського регіону. В умовах війни в Україні, така нагорода показує, що ця компанія надійно тримає свій особливий фронт, — зауважив Володимир Чубірко.

Попри події в Україні, Шато Чизай вдалося доставити свої вина для участі у конкурсі Decanter. Й от результати: всі взірці отримали чудові бали, а в двох вин є медалі – це Cabernet Franc і Furmint.

«Decanter World Wine Awards» – один із найпрестижніших дегустаційних конкурсів у світі. Цьогоріч у Лондоні змагалися 18 244 виробники з 54 країн, серед яких і Україна. Дегустації конкурсу відбуваються наосліп, їх проводять найшанованіші судді: 250 міжнародних експертів оцінювали вина зі всього світу.

Ще 4 березня організатори Decanter World Wine Awards засудили військове вторгнення росії, скасували участь їхніх виробників та відмінили збори для українських виноробень.

Отже, про вина Закарпаття від Шато Чизай, які здобули високі бали від журі:

Срібну медаль «Decanter World Wine Awards – 2022» з 92 балами зі 100 здобуло витримане червоне вино Cabernet Franc 2018 року врожаю. Це колекційне вино, реліз якого представлений у 2020-му. Наразі вино перебуває на витримці в пляшках. Це знаковий успіх: традиційно Закарпаття називають краєм білих вин, але через зміни клімату та грамотне вирощування також і червоні виногради почали давати чудові результати.

Бронзову медаль «Decanter World Wine Awards – 2022» має витримане біле вино Furmint 2019-го року. Фурмінт – одна із «зірок» Шато Чизай, унікальне теруарне вино, яке здобуло багато міжнародних нагород, повагу знавців і любов українців.

Ігристе Carpathian Sekt Chersegi отримало 84 бали, що в умовах неймовірної конкуренції на конкурсі є чудовим результатом. Carpathian Sekt – успішна лінійка ігристих, народжених на Закарпатті.

Знаменитий конкурс від Decanter – уже третій для провідної виноробні Закарпаття у 2022 році. Також Шато Чизай має відзнаки у London Wine Competition (три срібні медалі) та Paris Wine Cup (зокрема, Золота медаль для легендарної «Троянди Карпат»).

Засновник Шато Чизай Геннадій Гутман з цього приводу каже:

«Перемагати Україні зараз потрібно як ніколи. Важливі перемоги на різних фронтах. Чим більше про Україну чують у світі, чим більше знають, чим більше розуміють, що це велика держава зі своєю цікавою історією, багатою культурою, чудовими людьми та якісними виробництвами  –  тим краще.

Ми знайомимо світ з Україною і, зокрема, з нашим Закарпаттям – через вино, народжене на цій землі. І робимо це успішно, здобуваючи славу для України. Нагороди від «Decanter World Wine Awards» – черговий крок на цій дорозі.

Висловлюю безмежну шану й подяку усім, хто героїчно боронить нашу державу. Тільки завдяки вам маємо змогу працювати, підтримувати економіку та здобувати перемоги для України у своїй сфері. Бути добру! Бути Перемозі!».

Довідково

Виноробна компанія Шато Чизай заснована 1995 року у Берегові, що на Закарпатті. Вирощує 272 гектари виноградників і створює вина тільки з власного врожаю. Шато Чизай просуває бренд якісного вина made in Ukraine в Україні та у світі. Експортує до США, Канади, Великої Британії, Литви, Данії, Польщі, віднедавна до Японії, інших країн. З перших днів повномасштабного вторгнення компанія надає підтримку вимушеним переселенцям, ЗСУ та постраждалим регіонам (зокрема, відправлені вагони бутильованої питної води для міст сходу).