Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голова Загальних Зборів області Боршод-Абауй-Земплен Банней д-р Ґал Богларка підписали документ про співробітництво

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 20 лютого, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс прийняв делегацію області  Боршод-Абауй-Земплен Угорщини, яку очолила голова Загальних Зборів області Банней д-р  Ґал Богларка.

Мета візиту: підписання Виконавчого протоколу до Угоди про співробітництво між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина).

У зустрічі також взяли участь: перший заступник голови облради Йосип Борто, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, перший секретар МЗС у м. Ужгород Дмитро Керечанин, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський та його заступник – Анатолій Гринь, головний лікар обласної клінічної лікарні ім.Андрія Новака Юрій Яцина та ін.

Михайло Рівіс привітав Банней д-р  Ґал Богларку  з обранням на посаду, яка перебуває на Закарпатті з офіційним візитом уперше. Побажав творчих успіхів у праці, конструктивного  партнерства із нашим краєм. Відмітив, що ця зустріч однозначно сприятиме поглибленню взаємозв’язків двох регіонів, реалізації двосторонньої угоди про міжрегіональне співробітництво. Та  чітко наголосив, що докладе всіх зусиль щодо посилення інвестиційного співробітництва, встановлення нових ділових контактів та співпраці між громадами, колективами, підприємствами на взаємовигідних умовах у сфері медицини, культури, освіти, науки, туризму, спорту.  Усі ці напрямки є дуже важливими для нас. Та все ж найбільш турбує тема  здорового довкілля. «Створене унікальне Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА дало можливість разом із угорськими партнерами співпрацювати з ЄС у новому форматі. І результати не забарилися.  У рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» це об’єднання стало переможцем за двома проєктами. Один – ZeroWaste «Співпраця в галузі управління відходами Тиса», що передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району, інший – REVITAL I «Оцінка навколишнього середовища для ревіталізації природних ресурсів в Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню Басейну Верхньої Тиси шляхом підготовки комплексної системи моніторингу».

 «Нам прикро за те, що Тиса несе тони пластику і  сміття в Дунай, а тому ставимо собі за мету –брати участь у грантах і конкурсах із розвитку сортування та  переробки твердих  побутових відходів», – наголосив М.Рівіс та додав, що  не менш важливою для депутатського корпусу є проблема  Солотвинського солерудника,  безпеки людей, потрапляння солі у Тису тощо. Тож  у рамках реалізації проєкту  REVITAL І після дослідження цієї території, складення мапи занедбаних і затоплених соляних шахт за допомогою робота, матимемо можливість ефективно використати рекомендації  і підготувати нові  спільні проєкти, щоб разом зупинити екологічну катастрофу,  відновити унікальну Солотвинську алергологічну лікарню і перетворити провалля у безпечну  туристичну зону. Такі кроки сприятимуть вирішенню питання спільного управління водним басейном р. Тиса та протипаводкового захисту, збереженню фауни ріки, стимулюванню програм реабілітації територій.

Окреслив М.Рівіс й інші цікаві напрямки співпраці.

Йосип Борто  розповів про успішну діяльність  депутатів Закарпатської обласної організації «КМКС» Партія Угорців України у складі обласної ради, пріоритетні напрямки розвитку краю та наголосив, що «у  Закарпатті ніколи не було, нема і переконаний, що й не буде міжетнічних конфліктів, бо тут всі нації і народності живуть у повазі один до одного, в мирі і злагоді. Угорська  нацменшина має підтримку і з боку влади, і з боку  депутатського корпусу в усіх питаннях, які ставить життя». Далі  Й.Борто підкреслив, що наш край зацікавлений у розвитку співпраці з областю  Боршод-Абауй-Земплен. Та важливо, аби вона наповнювалася  новим змістом, новими програмами. «Угорщина допомагає Закарпаттю, але міжрегіональні відносити мають бути налагодженні на  взаємовигідному  партнерстві у сфері культури, освіти,  економічного та екологічного розвитку із залученням фондів Євросоюзу, а досвід легендарних токайських виноробів може стати для закарпатських колег цікавим і повчальним».

 Василь Маковський розповів детально про спільні проєкти та проведену роботу сторонами.

Банней д-р  Ґал Богларка подякувала за теплий прийом, підтримала пропозиції  керівництва облради, наголосила, що пріоритетним вбачається співпраця в галузі налагодження партнерства між громадами у сфері освіти, медицини, охорони навколишнього природного  середовища.  Також цікавою може бути співпраця  у галузі   виноградарства та виноробства.  На її переконання, фахівці Токаю залюбки поділяться своїми знаннями, напрацюваннями та досвідом.

Інші учасники зустріч також підтвердили, що ця співпраця  сприятиме підвищенню інвестиційного співробітництва, встановленню ділових контактів на взаємовигідних умовах та дружбі між народами.

На завершення відбулася урочиста церемонія підписання Виконавчого протоколу до Угоди про співробітництво між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина), який скріпили своїми підписами голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та  голова Загальних Зборів області Боршод-Абауй-Земплен Угорщини Банней д-р  Ґал Богларка.

Пресслужба облради