Головою Закарпатської облради VIII скликання обрано Олексія Петрова

Print Friendly, PDF & Email

У ході обговорення питань порядку денного першого пленарного засідання першої сесії VIII скликання одним із ключових питань було обрання голови Закарпатської обласної ради.

         Головуючий Тимчасової президії Закарпатської облради Мирослав Білецький зазначив, що  голова облради обирається радою з числа її депутатів у межах строку повноважень ради таємним голосуванням. І запропонував порядок обрання голови облради:  висування кандидатів на посаду;  включення усіх висунутих кандидатур до бюлетеня для таємного голосування; проведення таємного голосування виборчими бюлетенями; встановлення результатів виборів.

 Депутати таку ініціатив підтримали як слушну.

 Тож на посаду голови облради було запропоновано та внесено до бюлетеня 2 кандидатури: Олексій Петров  – представник  Закарпатської Обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “СЛУГА НАРОДУ”   та  Віктор Русин –  ЗАКАРПАТСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”. 

А тим часом тривав процес голосування. І на підставі озвученого протоколу  засідання Лічильної комісії обласної ради за результатами таємного голосування було прийнято відповідне рішення про обрання голови облради.  Ним став Олексій Петров. Його підтримало 37 депутатів. Олексій Геннадійович  склав Присягу посадової особи органу місцевого самоврядування та виступив із промовою.  Подякував за високе довір’я та пообіцяв виправдати його і закликав всіх до співпраці заради розбудови краю та добробуту  його жителів. «Головна задача сьогодні – об’єднання зусиль усіх прогресивних сил краю, усіх гілок влади – заради розвитку Закарпаття, заради працьовитих людей, які тут живуть. Попереду – багато викликів, зокрема пандемія, продовження реформи децентралізації, розвиток спроможних громад тощо», – наголосив О. Петров.

Зазначимо, що Петров Олексій Геннадійович народився 29 травня 1976 року в м.Коломна. Офіцер спецслужб, генерал-майор, має 27 років вислуги. З лютого 2017 по серпень 2019 рр. очолював Департамент контррозвідки Служби безпеки України.  З серпня 2019 року по квітень 2020 року проходив службу на посаді начальника Управління СБУ в Кіровоградській області. З 22 квітня 2020 року Указом Президента він призначений головою Закарпатської ОДА. Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.  Нагороджений Орденами Данила Галицького та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Разом з дружиною Іриною виховують 5 дітей.

Пресслужба облради