Гройсман відвідав Закарпаття і побачив потребу додаткової уваги до дорожньої прикордонної інфраструктури

Print Friendly, PDF & Email

У рамках робочої поїздки Прем’єр-міністра України до Закарпатської області Володимир Гройсман особисто проінспектував розбудову автомобільної дороги М-25 КПП «Соломоново»-Велика Добронь-Яноші», що на Ужгорощині, яка увійшла до числа найбільш розбитих і таких, що потребують вже капітального ремонту.

Делегацію урядовців на чолі з очільником Уряду супроводжували керівники краю – Михайло Рівіс та Геннадій Москаль, народні депутати – Роберт Горват і Валерій Лунченко, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Едуард Маляр та інші.

– Вказаний маршрут співпадає з ділянками міжнародних автодоріг державного значення М-24 Велика Добронь – Мукачеве – Берегове – КПП „Лужанка”, та М-25 КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші з під’їздом до контрольно-пропускного пункту «Косино», – розповів високопосадовцю начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович, додавши: – Автодорога за вказаним маршрутом капітально не ремонтувалася понад 30 років. Тож, покриття її вкрай зношене і потребує як середнього ремонту на всій його протяжності.

Головний дорожник краю також поінформував, що на сьогодні заключено договір з переможцем тендерних торгів на суму 275,5 млн. грн. Цьогоріч згідно розпорядження Кабміну передбачено фінансування з Держбюджету на виконання вказаного ремонту в сумі 100,0 млн. грн. Він також наочно продемонстрував урядовцям, як інтенсивно ведуться ремонтні роботи на цій ділянці автодороги.

– Реалізація даного проекту дозволить значно скоротити відділи вантажопасажирських перевезень, раціонально перерозподілити транспортні вантажопотоки міжнародних перевезень з Румунії і Угорщини та розвантажити перенасичену автотранспортом основну дорожню артерію області автодорогу М-06 Київ – Чоп, – зазначили присутні народні обранці.

Поінформувала Прем’єра, що після реформи дорожньої галузі, на сьогодні протяжність доріг загального значення у Закарпатті складає 921 км, міжнародні – 356 км, національні – 295 км, регіональні – 87 км, територіальні – 183 км, найбільше місцеві – понад 2,4 тис км.

Разом з очільниками краю народні депутати також попросили Прем’єр-міністра України посприяти у виділенні необхідних коштів для розбудови всієї дорожньої інфраструктури Закарпаття. Позаяк наша область, яка межує з чотирма європейськими країнами, роками не отримує належного централізованого фінансування, тоді як транзитний потік постійно збільшується, особливо руйнують дороги вантажівки, які прямують до міжнародних пунктів пропуску Угорщини, Словаччини та Румунії.

Зі свого боку Володимир Гройсман запевнив, що максимально сприятиме у виділенні необхідних коштів, у т.ч. перерахувань з митниці, бо питання розбудови доріг в Україні – стоїть першочерговим завданням Уряду. Він особисто взяв на контроль якість доріг, збільшуючи для цього обсяги фінансування і велика увага приділятиметься місцевим шляхам.

– На сьогодні дорожні роботи ведуться по всій Україні, і держава послідовно виконує план відновлення дорожнього господарства, у тому числі на місцевому рівні та в рамках відновлення прикордонної інфраструктури, – зазначив очільник Уряду, додавши: – Цього року нам вдалося підготуватися до сезону дорожніх робіт і швидко розпочати ремонти й будівництво. Доріг розбитих багато – будемо відновлювати. У нас є програма до 2022 року, яка в тому числі передбачає поєднання всіх обласних центрів якісними дорогами. Виконуємо її. Цього року вперше виділяємо 11 млрд грн на місцеві дороги. Сьогодні я відвідав Закарпаття, і бачу потребу додаткової уваги до дорожньої прикордонної інфраструктури».

Прес-служба Закарпатської облради