Громади Західної України зібралися в Івано-Франківську на “енергетичний форум”

В Івано-Франківську проходить конференція у рамках проекту «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей».

Серед учасників: представники Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської ОВА, органів місцевого самоврядування та експерти.

Закарпаття представляють: керуюча справами облради, депутатака облради Мирослава Ливч, представники громад Ясіня, Горінчева, Сваляви, Неліпина.

У ході форуму Мирослава Ливч зазначила: «Закарпатська обласна рада активно підтримує кращі місцеві практики, ініціативи, проєкти розвитку, стимулюючи співпрацю влади і громад, їхню участь у конкурсах, грантах для залучення коштів міжнародної технічної допомоги, обміну досвіду. Завдяки спільній взаємодії усіх гілок влади зараз продовжуємо комунікаційні зустрічі-форуми з місцевими громадами області з питань підготовки грантових проєктів. З початку цього року в області діє програма «Energy Help», яка передбачає компенсацію з обласного бюджету та бюджетів тергромад суб’єктам господарювання частини вартості придбаних альтернативних джерел генерації енергії за власні або кредитні кошти. Це безперечно є стимулом для підприємців вкладати кошти у створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування», – зазначила посадовець облради.

У рамках форуму проводяться дискусійна панель «Енергетична безпека громад» та інформаційна панель «Тренди енергетичного розвитку України та громад на 2023/2024». Проєкт передбачає укомплектування дев’яти тергромад інструментами енергетичного менеджменту. Зокрема: прилади, обладнання, техніка, яка дасть змогу ефективно заміряти і робити пропозиції для покращення енергетичного використання.

Насамкінець учасники підпишуть резолюцію про створення мережі енергетично сталих громад з 3 областей. Захід підтримується U-LEAD.