Гуманітарна допомога в українсько-угорському прикордонні під координацією Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА

Print Friendly, PDF & Email

24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Через війну, що триває вже більше місяця, угорсько-українські прикордонні відносини сьогодні зосереджено насамперед на роботі з надання допомоги та утримання переселенців, які вимушені покидати Україну, збір гуманітарної допомоги та організацію її доставки на Закарпаття.

Уже 25 лютого 2022 року, за дорученням урядового комісара Угорщини з питань координації деяких програм з економічного та туристичного розвитку Карпатського регіону Міклоша Шестака та голови загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег, голови ЄОТС ТИСА Оскара Шестака, у м.Кішварда (Угорщина) створено Центр координації на підтримку Закарпаття, а також біженців з України. Центр діє при Будинку Закарпаття в угорському місті Кішварда, а координатором визначено директора Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА (ЄОТС ТИСА) Андрею Сабоне Цап. За сприяння співголови ЄОТС ТИСА, голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка та заступника директора ЄОТС ТИСА Юдіти Євчак за місяць роботи Центру на Закарпаття доставлено близько 130 тонн гуманітарної допомоги у вигляді одягу, але переважно продуктів харчування, миючих засобів та ліків, перетинаючи кордон понад 40 разів. Гуманітарну допомогу було передано частково Закарпатській обласній військовій адміністрації, Закарпатській обласній раді, Миколаївській обласній раді, а також передано в міста та населені пункти області, де розміщені тимчасові переселенці, зокрема: Мукачево, Берегово, Лужанка, Кідьош, Серне, Сюрте, Часлівці, Сторожниця, Великі Лучки, Великі Береги, Перехрестя, Паладь-Комаровці, Оноківці, Батьово, Яноші, Середнє, Саловка, Есень. Отримали гуманітарну допомогу: Будинок соціального захисту дітей ім. Святого Михайла села Ратівці, Благодійна організація підтримки дітей, Чопська римо-католицька парафія, Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас-Caritas» та інші.

«ЄОТС ТИСА бере активну участь в організації харчування та наданні підтримки вимушеним переселенцям на залізничних станціях у містах Чоп, Загонь, Берегшурань, Тісабеч. Ми щиро вдячні всім нашим місцевим, вітчизняним та закордонним партнерам, друзям, помічникам-волонтерам і всім людям, які допомагають у важкі часи. Наша гуманітарна місія та робота триває. Продовжуємо працювати та докладати максимум зусиль, аби полегшити страждання людей», – зазначає заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак.

Пресслужба Закарпатської облради