Гуманітарна організація «Людина в біді»  вивчає потреби закарпатських переселенців

Print Friendly, PDF & Email

До Ужгорода прибули голова гуманітарної організації Чеської Республіки «Людина в біді» Марек Штись та її регіональна координаторка в Закарпатській області Павла Штефанова. Мета візиту – ознайомитися з потребами українців, які переїхали із зони бойових дій до західних областей, та скоординувати програми розвитку, які можна тут реалізувати.

З представниками гуманітарної місії зустрілися голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, перший заступник Андрій Шекета та начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський. Вони проінформували гостей про ситуацію в області та повідомили, чого найбільше потребує Закарпаття.

За словами Володимира Чубірка, на сьогодні в краї перебуває близько 400 тис. вимушених переселенців. Усі вони проживають у приватному секторі, а також прихистках, які тимчасово для них створили в обласних комунальних закладах. Донедавна потреби центрів переселенців перекривалися силами територіальних громад. Однак ресурси вичерпуються і волонтери та керівники ТГ повідомляють про нестачу продуктів харчування. Через війну з росією в Україні назріває продовольча криза. Володимир Чубірко звернувся до керівника організації «Людина в біді» Марека Штися з проханням допомогти прогодувати переселенців, які покинули свої домівки.

Інша потреба, на якій наголосив Володимир Чубірко, – дати можливість внутрішньо переміщеним особам облаштовувати життя на новому місці. Наразі держава та міжнародні організації надають фіксовану фінансову підтримку переселенцям. Однак 30% людей вже виявили бажання залишитися на Закарпатті, бо не мають куди повертатися. Їм потрібна робота, дітям – навчання. Тому освітні комунальні заклади, у яких наразі проживають переселенці, поступово звільнятимуть, щоб 1 вересня розпочати навчання. До цього часу потрібно знайти приміщення, куди відселити людей. Це можуть бути старі будівлі колишніх ПТУ чи інших закладів, у яких необхідно провести реконструкцію або капітальний ремонт. Кошти на такі роботи просить Закарпаття у чеських партнерів.

Інша програма – будівництво модульних будиночків для вимушених переселенців, і це також потребує грошей.

Марек Штись та Павла Штефанова пройнялися бідою українців та запевнили, що шукатимуть можливості для допомоги людям.

Чеські гості повідомили, що Устецький Край Чеської Республіки через ГО «Людина в біді» вже надав 10 млн. крон на рахунок організації «SOS Україна». Щотижня 3 чеські потяги з гуманітарною допомогою вирушають у різні регіони України. Протягом двох місяців ними відправлено 6 тис. тонн продуктів харчування та товарів першої необхідності.

ГО «Людина в біді» створена у 1992 році. В Україні працює з 2014 року. З часу повномасштабного вторгнення росії організація «Людина в біді» надала допомогу Україні в розмірі 15 млн. євро через словацьких партнерів. Тепер ГО на Закарпатті планує розширити об’єм допомоги та напрямки діяльності. 

Пресслужба Закарпатської обласної ради