Інститут електронної фізики, що в Ужгороді, відзначив офіційне 30-річчя

Print Friendly, PDF & Email

З цієї нагоди в установі, що базується в Ужгороді і належить до структури Національної Академії наук України, проведено ювілейну святкову конференцію, на якій заплановано підсумувати зроблене та окреслити подальші перспективи розвитку Інституту.
 
Насамперед учасників та гостей конференції привітав Анатолій Загородний, Президент Національної Академії наук України: «Ви пройшли великий шлях від невеличкого відділення, створеного у 1981 році до повноцінного інституту, який функціонує нині. Ви посідаєте гідне місце у своєму напрямку не лише в Україні, але й за її межами. Широкі міжнародні зв’язки вигідно вирізняють ваш інститут на науковому небосхилі України. Тішить, що ви пам’ятаєте своїх засновників, що в Ужгороді з’явилася вулиця першого керівника установи Б. Шпеника…».
 
Відтак слово мав голова Західного наукового центру Національної академії наук України Зіновій Назарчук: «Пишаємося тим, що ваші дослідження у галузі ядерної, квантової фізики і не тільки вашого Інституту визнані у всьому світі. Такі наукові досягнення забезпечили мали вплив на розвиток української науки у згаданих напрямках. Щиро дякую за це вашому колективу і бажаю подальших успіхів».
 
«Не зважаючи на те, що надворі війна, ви показуєте, що Україна і українська наука живе. Це вже досягнення. Знаю, що основи вашого закладу були закладені ще у кінці 60-х років. І завжди ця установа тримала високу планку як підрозділ Академії наук.
 
Саме 30 років тому 21 вересня 1992 року було офіційно створено Інститут електронної фізики НАН України. Його першим директором став доктор фізико-математичних наук, професор, нині академік НАН України Отто Бартоломійович Шпеник, якого добре знав і з яким часто спілкувався. Відтак директором Інституту електронної фізики НАН України обрано доктора фізико-математичних наук Ганну Миколаївну Гомонай, яка організувала цю триденну ювілейну конференцію.
 
Я передивився трохи назви тематичних панелей, які ви маєте на меті обговорити протягом цього часу. І хоча, я не фізик і не ядерщик, приємно знати, що тут ваші знання і уміння служать розвитку новітніх методів у медицині, науці і не тільки.
 
Знаю, що ваш рівень дозволив свого часу навести і нині розвивати зв’язки з вашими колегами з Італії, Болгараї, Угорщини, Франції, Чехії та інших держав. Упевнений, що ваші знання і уміння нині, коли ми перебуваємо у стані війни, стануть у нагоді нашій державі і що ваш інститут ще прославиться не одним гучним винаходом.
 
Бажаю вам плідної роботи на конференції, вашому колективу розвитку, а всім вам – родинного тепла і здоров’я», — звернувся до учасників запрошений на конференцію голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко і нагородив з нагоди річниці низку науковців Інституту.
 
Вітала працівників Інституту і начальник Департаменту освіти і науки України Мар’яна Марусинець.
У 2002 році мікротрон М-30, розроблений Інститутом електронної фізики НАН України внесли до реєстру об’єктів Національного надбання України. Він також занесений до каталогу установок ядерної фізики МАГАТЕ.
 
Інститут внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, згідно зі свідоцтвом Міністерства освіти і науки України від 21 серпня 2019 року.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради