31 Октябрь 2020

  • Поздравления


    Уважаемые неповторимый!

    Добро пожаловать на официальный сайт регионального Совета. Мы приглашаем вас ознакомиться с информацией о Закарпатье и последние новости из жизни.
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Ірина Мацепура: Для вітчизняного підприємництва через коронавірусну епідемію настали важкі часи

Среда, 29 Апрель 2020, 10:00

Депутат областного Совета, керівник підприємства ТОВ ВГСМ Ірина Олександрівна Мацепура, розповіла про проблеми на очолюваному підприємстві ТОВ ВГСМ, що є кращим роботодавцем краю та успішним партнером всесвітньо відомої шведської компанії IKEA, у зв’язку з поширенням коронавірусу в країні.

Вот, що вона сказала: «Пандемія коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19), яка панує сьогодні у всьому світі, принесла всій світовій економіці, біржам, компаніям великі проблеми. Наше підприємство та колектив, где используется: 350 лица, це також не оминуло. Конечно, за нинішніх реалій ми переймаємося найперше безпекою здоров’я всіх працюючих, їх сімей і діток. Це наразіосновне питання порядку денного. Також постійно проводимо роз’яснювальну роботу в колективі щодо обов’язкового дотримання карантинних вимог із використанням дезінфікуючих засобів і засобів індивідуального захисту, дотриманням дистанцій тощо. Учитывая это, ми закупили у значній кількості миючі і хлоровмісні речовини, проводимо дезинфекцію приміщень і цехів. Також придбали електронні термометри і при вході на підприємство проводимо температурні заміри.

Технологічно у нас більшість операцій такі, що люди знаходяться далеко один від одного. Просимо приносити з дому своє питво, щоб уникнути спільного користування чайниками. Т.е., робимо чітко все, як того вимагає ситуація.

Оскільки пандемія зачепила і наших закордонних споживачів, які зупинили свої підприємства та торгівлю, то ми постали перед серйозною проблемою збуту виробленої нами продукції. Другими словами,, ми не маємо кому її продавати.

За кордоном діють потужні програми з підтримки економіки, предприниматели, а також працівників, яких відправили на домашній карантин через вірус, їм надається суттєва матеріальна допомога та всебічна підтримка. У нас за попередні півроку через падіння курсу валют вичерпалися всі прибутки і обігові кошти. Держава, даже, не обіцяє допомоги та ще й погрожує штрафами за звільнення людей.

Конечно, в цій ситуації у виграші ті підприємства, де люди працювали неофіційно.
Хороший, що наші багаторічні партнери знають особливості економіки України і всетаки знаходять хоч мінімальні можливості підтримувати нас.
И еще одна вещь: частина людей, що абсолютно природно, бояться заразитися. Ми надаємо оплачувані і безоплатні відпустки. Іншіхочуть працювати, бо чимало таких, що живуть від зарплати до зарплати.
На сайтах фейсбука з’явилися лозунги, они говорят, чому під час карантину рубають ліс? По — Первый, законодавством не заборонено діяльність підприємств. Адже законодавець добре розуміє, що доки підприємство працює, то хоч якісь податки йдуть у державну казну. Кстати, коли у 2014 році почалася війна на Сході України і економіка впала на 20%, тодішнє керівництво країни знайшло можливість врятувати економіку, запровадивши автоматичне відшкодування ПДВ. Тим самим було врятовано 20% обігових коштів підприємств і зменшено навантаження на фонд оплати праці з 38% Кому 22%.

Чи очікую я такої підтримки для економіки цього разу? К сожалению, дотепер урядовці не додумалися до серйозних рішень із підтримки підприємництва за нинішніх реалій. Адже людям потрібна робота, як повітря, бо вони з неї живуть.

Так, коронавіруснаша нова реальність, методи безпеки, які введено, — надовго.
Та серед іншого хочу зауважити ще й таке: в селі є певна частина людей, які працюють за оплатою «нині на нині». І ці люди також залишилися без засобів існування. А звернутися за допомогою їм нема куди.

Доки економіка рухалась уперед, доти робочі руки були нарозхват. Наразі всі наші напрацювання розбилися як об стіну.
Тому вітчизняні підприємці – на розпутті. Мы, Конечно, частково працюємо і з усією відповідальністю робимо все, аби зберегти здоров’я наших працівників та їх сімей. Та це не вихід. Бо миза крок до економічних проблем» …

Вл.інф.


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх