Із вірою у серці та молитвою на устах закарпатці вітали Україну із Днем Незалежності

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, о 6-й годині ранку в Ужгороді, на Київській Набережній біля пам’ятника Олександру Духновичу, Заслужений академічний Закарпатський народний хор (керівниця Наталія Петій-Потапчук) зібрав всіх на світанкову екуменічну «Молитву за Україну». 

Привітати Україну із 30-річчям Незалежності, помолитися за мир, злагоду та процвітання у державі прийшли керівники краю та обласного центру – Олексій Петров, Анатолій Полосков, Богдан Андріїв, а також духовенство, волонтери, представники громадськості та ЗМІ, молодь, мистецькі колективи області, ужгородці та гості краю.

Традиція зустрічати ранок у День Незалежності, в обласному центрі розпочата у 2014 році. Цьогоріч до святкового дійства долучився відомий фольклорно-дослідницький гурт «Курінець» з м. Краматорська, Донецької області. Головний меседж святкової акції – Схід і Захід разом! На знак єдності представники областей обмінялися державними символами – прапорами.

Закарпатський хор виконав наш «духовний гімн» – «Молитву за Україну», Державний Гімн України та низку вибраних музичних тематичних композицій. Духівники різних конфесій читали молитви прослави. Родзинкою святкування стало театралізоване дійство, яке підготували артисти Дитячої театральної студії «Бавка». Гарного настрою велелюдному зібранню додали сольні виступи народного артиста України Петра Матія, заслуженого артиста України Олександра Садварія.

Участь у мистецько-патріотичній акції також узяли інші відомі мистецькі колективи краю.

Пресслужба Закарпатської облради