Із Закарпаттям знайомляться сенатори Чехії

Багатонаціональне Закарпаття все  більше  викликає  інтерес  не  тільки у  представників  регіональних влад  зарубіжних держав, а й  їх  вищих органів. Свідченням  цього є  відвідання  нашої області  останнім часом   високих дипломатичних працівників, депутатів  законодавчих органів  ряду  країн. Ось і вчора, 26 вересня,   в Закарпатті перебувала делегація Комітету з питань освіти, науки, прав людини та петиції Сенату  Парламенту  Чеської Республіки на чолі з сенатором, першим заступником голови Комітету Їржі Оберфалзером. Делегацію супроводжували  Генеральний  консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта та консул  Мартіна Павлітова Мухова.

Мета  візиту-  ознайомитися  з  досвідом  налагодження  міжнаціональних відносин,  задоволення  національно-культурних потреб  національних меншин, збереження  культурної спадщини народностей, які  проживають у краї.

Під час зустрічі з керівництвом  області, в якій взяли участь заступник голови обласної ради Андрій  Сербайло та керуючий  справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович та інші відповідальні працівники, члени  делегації були  проінформовані  про  національний склад жителів  області, діяльність органів  місцевого самоврядування та  виконавчої влади  із  забезпечення розвитку  мови, освіти, культури, народних традицій, збереження їх самобутньої культурної спадщини національних меншин, створення  умов  для їх участі  у політичному, громадському та соціально-культурному житті територіальних громад. Також було  підкреслено значення міжрегіонального співробітництва,  конкретним  прикладом  якого є співпраця  з краєм   Височіна  Чеської Республіки. Практичним змістом наповнюється  співпраця  і з Асоціацією друзів Закарпатської області в  Сенаті Чехії. Уже  наступного року планується  реалізувати спільні проекти.

Йшлося  також про  перспективи  відкриття в  Ужгороді  генерального  консульства  Чехії та Чеського  культурного центру,  налагодження  повітряного сполучення  між Ужгородом  і Прагою,  запровадження  європейських стандартів  маркування  туристичних  маршрутів тощо.

Делегація чеських сенаторів побувала також в Ужгородському національному  університеті, де  ознайомилися  з  можливостями  одержання  вищої освіти  мовами  національних меншин  краю, а також  відвідала  історико-культурні  місця обласного  центру.

Прес-служба   обласної  ради